Néhány hónappal ezelőtt bement egy bankba, hogy beváltson százezer forintot, amit lejárt bankjegyek formájában talált egy régi térképben. Alig hogy belépett a pénzintézetbe, azonnal odament hozzá egy őr.
Nem vagyok szolgálatban, nem akarok balhét
– idézte fel, mit mondott a biztonsági személyzet tagjának.
Gyerekkoráról is mesélt Ambrus Attila, mint elmondta, nagy szegénységben nőtt fel egy erdélyi faluban, az édesanyja elhagyta, az apja pedig rendszeresen ivott, és azt mondta az akkor nyolcéves gyereknek, hogy semmirekellő, és a „börtönben fog megrohadni”.
Kettős életet élt
Attila egy vonatra kapaszkodva szökött át a határon, majd 1993-tól kezdve hat év alatt harmincszor rabolt ki bankokat és postákat. Minden bűncselekménye után egy ideig Erdélyben bujkált: felment a hegyekbe, hogy helyre tegye a gondolatait.
Jégkorongozó csapattársainak éveken át fogalmuk sem volt arról, hogy kettős életet él. Emiatt folyamatos szorongott, és sokszor még a cserepadon is csak sisakban mert ülni, nehogy valaki felismerje.
Az egykori hírhedt bandita a börtönben tanulta meg a kerámiakészítést. Több mint tizenkét éve szabadult, azóta teljesen visszailleszkedett a társadalomba, sikeres üzletember, férj és édesapa is lett.
Ambrus Attila úgy fogalmazott, hogy életében kevés jó döntést hozott, de az Esztergom melletti Búbánatvölgybe költözése ezek közé tartozik, Szeretné, hogy majd a hamvait is ott szórják szét – derül ki a Tények.hu cikkéből.