Home Életmód Egészség - betegség Álmatlanság? Sokan hajlamosak elbagatellizálni a problémát, pedig az alvászavarnak súlyos következményei is...

Álmatlanság? Sokan hajlamosak elbagatellizálni a problémát, pedig az alvászavarnak súlyos következményei is lehetnek…

Ha egyszer-egyszer fordul elő, hogy nem pihenjük ki magunkat megfelelően, azt még kompenzálja a szervezetünk, ám ha hosszú távon fennálló probléma az alvászavar, bizony meglesznek a negatív következményei is.

Melyek lehetnek ezek?

  • Krónikus fáradtság, kimerülés.
  • Balesetveszély.
  • Gyomor- és bélrendszeri betegségek: gyakori a reflux és a gyomorfekély.
  • Fizikai és mentális teljesítménycsökkenés.
  • Hormonzavarok.

Az alvászavar kéz a kézben jár a stresszel és a depressziós tünetekkel, illetve szervi okokra nem visszavezethető krónikus fájdalmak is kialakulhatnak következtében. A szívbetegségeket is összefüggésbe hozták már a rossz alvással.

Az alvászavar kihat a nappalokra is: a kialvatlanság miatt nehezebben megy a koncentrálás, gondolkodás, csökken a terhelhetőség, ami akadályoz a napi feladataink ellátásában, a munkában, tanulásban. Előbb-utóbb az emberi kapcsolatok is rámehetnek erre.

De ez még nem minden!

Az alvászavar miatt problémásak lesznek azok az életfolyamataink, amelyek normál esetben éjszaka aktívak, pl. az immunrendszer. Kimutatták, hogy a néhány napig tartó 6 óránál kevesebb alvás jelentősen csökkenti az immunrendszer működését. Immunrendszerünk pedig nemcsak a különféle fertőzések ellen nyújt védelmet, hanem a daganatos sejtek ellen is küzd.

Könnyen belátható tehát, mennyire fontos a rendszeres, megfelelő mennyiségű és minőségű éjszakai pihenés, alvás.

TÖBB LÁTOGATÓT SZERETNE A GOOGLE KERESŐBŐL?
A Kulcsszo.hu csapata gyors segítséget tud adni, hogy a helyezései a keresőben pozitívan változzanak és több megrendelője legyen.

Ebben nyújt természetes segítséget a Relax-D

Komplex készítményünkben összegyűjtöttük a legjobb növényi hatóanyagokat, melyek az idegrendszer nyugtatására, a pihenés elősegítésére, a stressz oldására, a depressziós tünetek enyhítésére szolgálnak, hogy Önnek nyugodt éjszakái és kipihent nappalai legyenek.

Összetevők:

Inulin

 

Mivel a hatóanyagok nagy része a bélben szívódik fel, fontos az egészséges bélflóra. Az inulin prebiotikumként táplálékul szolgál a hasznos bélbaktériumok számára, így fontos szerepet játszik az egészséges bélflóra fenntartásában.

Citromfű

Az orvosi citromfüvet régóta alkalmazzák a gyógyításban, de hatásait tudományos eredmények is alátámasztják. Elsősorban nyugtató és idegerősítő hatása ismert, ezért főleg alvászavarok, nyugtalanság, idegfeszültség, kezdődő depresszió kezelésére használják.

Macskagyökér

Nyugtató, feszültségoldó hatásáért alkalmazzák idegesség, szorongás és alvási problémák esetén. Gyógyszerek alapanyagául is szolgál. A szintetikus előállítású altatókkal, nyugtatókkal szemben sokkal biztonságosabb a használata, mivel a gyógyszerekkel ellentétben nem okoz függőséget, és elhagyása esetén nem jelentkeznek elvonási tünetek. Igen hatékony komlóval együtt alkalmazva.

Komló

Enyhe nyugtató és altató hatású növény, a homeopátiában idegesség és alvászavarok kezelésére alkalmazzák, de ideges gyomor- és bélrendszeri panaszok esetén is használható.

Rózsagyökér

Sokoldalúan alkalmazható, egyik jótékony hatását a stressz és depresszió elleni védelem terén fejti ki. Hatóanyagai növelik az agyban a szerotonin és dopamin szintjét, ily módon csökkentve vagy megszüntetve a stresszt vagy depressziót. Ezzel egyidejűleg csökken a káros hormonok szintje a szervezetben.

Ashwagandha

Ezt az ájurvédikus gyógyászatban használatos egzotikus növényt álombogyónak is hívják. A mellékvesekérget stimulálva csökkenti a szorongást, kontrollálja a stresszt és depresszió ellen is hatékony.

Gynostemma

A Távol-Keleten őshonos növény nyugtató és depresszióellenes hatással bír. Normalizálja az idegrendszert, megszünteti az álmatlanságot, elősegíti a nyugodtabb, mélyebb alvást. A vizsgálatok szerint általában 89-95%-os javulás érhető el a fogyasztásával.

Relax-D

  • A leghatékonyabb gyógynövénykivonatokkal;
  • napi 1 kapszula a pihentető éjszakákért;
  • magyar fejlesztés és gyártás.

Adagolás: napi 1 kapszula étkezés közben.

A termék szedését beszélje meg kezelőorvosával, vagy gyógyszerészével!

Kapható a patikákban,m drogériákban..

Hirmagazin.eu

Exit mobile version
Megszakítás