A kínai állami média bejelentette, hogy a három legfejlettebb rombolója egy hadgyakorlaton vesz részt a feszült Dél-kínai-tengeren – számolt be a South China Morning Post.
A beszámoló szerint ritka eseményre kerül sor a napokban a Dél-kínai-tengeren, Peking ugyanis csak ritkán szokta egyszerre megvillantani a legmodernebb technológiáját képviselő rombolóit. A hadihajók ráadásul rendkívül feszült helyzetben érkeznek hadgyakorlatra a térségbe: az elmúlt időszakban egyre jobban fokozódott Kína és a Fülöp-szigetek vitája a terület bizonyos részeinek hovatartozása miatt. A hadműveletek hat napon és öt éjszakán keresztül tartottak, a Hszienjang, a Cunji és a Jenan rombolók részvételével. A hivatalos kommunikáció szerint
a gyakorlat a tengeri támadásra, a tengeralattjáró elleni műveletekre és az egyhajós légvédelemre összpontosított a Dél-kínai-tenger egy bizonyos területén, hogy teszteljék a különböző harcászati és kiképzési módszerek hatékonyságát.
Az elmondások szerint más hadihajók is megjelentek az eseményen, így például egy 052C típusú irányított rakétás romboló, a Hajkou is. Ennél viszont izgalmasabb a három Type 055-ös típusú hadihajó részvétele.
A MODERN ESZKÖZÖK ELSŐ PÉLDÁNYA 2020-BAN ÁLLT A KÍNAI HADITENGERÉSZET SZOLGÁLATÁBA, MÁIG ÖSSZESEN NYOLC DARABBAL RENDELKEZIK EZEKBŐL PEKING.
Ezeket a rombolókat számos műveletben be lehet vetni, így a tengeralattjárók és a szárazföldi célpontok elleni támadásoknál, valamint a hordozócsoportok légi támadások elleni védelemnél is alkalmazhatóak.
Az elmúlt egy évben különösen elmérgesedett Peking és Manila vitája a Dél-kínai-tengeren található Second Thomas-zátony felügyelete miatt.
A szigetország igyekszik a hátrányos tengeri képességeit ellensúlyozni az Egyesült Államokkal szorosabbra vont védelmi-biztonsági kapcsolatain keresztül.