Egy nagyjából 25 méter széles aszteroida fog elrepülni a Föld mellett január 27-én, szombaton. A 2024 BJ katalógusjelű objektumot alig egy hete, január 17-én fedezték fel, egészen addig nem tudtak a létezéséről.
Az űrszikla 353 000 kilométerre repül el a Földtől, ami az átlagos Hold-Föld távolság 92 százaléka. Az objektum először a Holdat közelíti meg, majd három és fél órával később elhalad a Föld mellett.
A 2024 BJ EGYIKE ANNAK A 158 ASZTEROIDÁNAK, AMELYET JANUÁR ÓTA FELFEDEZTEK A CSILLAGÁSZOK.
A kisbolygó az Apollo-típusú aszteroidák közé tartozik, ebből a fajta űrsziklából idén összesen 119-et észleltek. Ezek az objektumok a Naphoz legközelebbi ponton keresztezik a Föld pályáját. A 2024 BJ valamivel közelebb kerül a Naphoz, mint bolygónk, de aztán a Mars pályájánál is messzebbre repül.
Bár a potenciálisan veszélyes aszteroidák detektálása egyre hatékonyabb a modern technikának köszönhetően, sokszor az utolsó pillanatban vesszük észre a kisbolygókat; a hétvégén Németország felett égett el egy meteor az atmoszférában, az objektumot azonban mindössze néhány órával az érkezése előtt sikerült csak észlelni.