Home Tudástár Technika, kommunikáció A lézerrel működő Skarp lehet a borotválkozás jövője

A lézerrel működő Skarp lehet a borotválkozás jövője

Skarp névre keresztelték azt a lézerrel működő eszközt, mely a borotválkozás jövőjét jelentheti a megalkotói szerint. A borotva prototípusának további fejlesztésére már több mint 2 millió dollár gyűlt össze, ami közel 15-szöröse az eredetileg kitűzött célnak.

A csúcs  techhnológiájú borotvába egy kis lézer van beépítve, amely elvágja a szőrszálakat anélkül, hogy elégetné azokat, mondták el a feltalálók.

Ennek eredményeként azt ígérik, hogy a potenciálisan úttörő eszköz nem fog karcolásokat hagyni a bőrön, és használatával meg fog szűnni a borotválkozás utáni égető, viszkető érzés, és a bőrirritáció.

Plusz azt mondják, hogy segítségével a borotválkozás környezetbaráttá is válhat, mivel csak az Egyesült Államokban évente mintegy 2 milliárd borotvát dobnak ki az emberek, ám a Skarp borotva fejét nem kell kicserélni.
Továbbá a borotvához nem, vagy alig lesz szükség vízre, és a zuhany alatt is lehet majd használni.

A borotva prototípusa 6061-es alumínium ötvözetből készült, és a „Skarp” svédül „élest” jelent. A lézer 50 ezer órán át lesz működőképes egyetlen AAA típusú ceruzaelemmel, melyet körülbelül havonta kell majd benne cserélni.

A borotva egyik fő megalkotja Morgan Gustavsson, aki 1989-ben találta fel az IPL-t, az Intenzív Pulzáló Fényt, és az eljárást a mai napig használják. A Skarp borotva kezdeti ötlete 2001-ig nyúlik vissza, de abban az időben nem állt rendelkezésre elég erős lézeres technológia.

2009-ben Gustavsson kifejlesztett egy olyan lézert, amely képes volt bármilyen típusú és színű hajszálat elvágni, nem csak a sötéteket.

Eddig több mint 12 ezer támogató hozzájárulásával folytatódnak tovább a fejlesztések, és talán egy-két éven belül a boltok polcain is találkozhatunk az új lézeres borotvával.

A prototípus működés közben:


Forrás: Újvilágtudat

 

Exit mobile version
Megszakítás