Home Tudástár Technika, kommunikáció A lézernyomtató működése

A lézernyomtató működése

A járvány miatti karantén időszaka alatt kevésbé volt jelen életünkben, azonban irodai környezetben minden nap elmegyünk mellette. A mai, modern nyomtatók lézeres techológiával működnek. De hogyan? Cikkünkben ennek járunk utána.

Lézerrel?

A filmek hatására sokan gondoljuk azt, hogy a lézer fő célja egy másik űrhajó lelövése vagy éppen egy páncélajtó átvágása. Bár ma már egyik sem áll messze az igazságtól, a lézernyaláb erősségétől függően például CD-ket, DVD-ket olvashatunk segítségével.

lézernyomtató tonerek segítségével viszi fel a festékport a papírra. A hengerekben tárolt, különböző színű festék hő segítségével válik folyékonnyá és jut el a dokumentum megfelelő részére, ahol betűvé, számmá vagy képpé áll össze.

Sokáig csak fekete-fehér nyomtatásra voltak alkalmasak, azonban a mai kor nyomtatói színesben is verhetetlenek.

A működés lépései

  • A számítógépen kiadjuk az utasítást a nyomtatásra a megfelelő gomb segítségével.
  • A nyomtatási kép – benne a dokumentum valamennyi jellemzőjével – átkerül a nyomtató memóriájába.
  • Ezt követi a nyomtató ma már gyors bemelegedése. E folyamat során a nyomtatóban található korona huzal melegedik fel azért, hogy a hő hatására keletkezett pozitív töltését át tudja adni a fényhengernek.  Ez egy alumínium cső, amely elektromosan feltöltött réteggel van bevonva. Itt kerülnek képbe a tonerek, amelyekből a festék az elektromos töltés miatt rátapad a henger teljes felületére.
  • Egy lézersugár megszünteti a fényhenger töltését, ahol nem található nyomtatandó felirat vagy kép, a festék csak a töltéssel rendelkező helyeken kerül a papírra.
  • A gép ezt követően 200 fokos hőmérséklettel “égeti oda” a papírra elhelyezett festékanyagot. Egy penge pedig eltávolítja a felesleges tonerport.

Ha a legjobb minőségű festéket keresed, a Samsung toner elsőosztályú választás!

A fotó forrása:

Proxima Studio / Shutterstock.com

Exit mobile version
Megszakítás