Home Szabadidő Média és szórakozás A közösségi oldalak negatív hatásai az egészségünkre nézve

A közösségi oldalak negatív hatásai az egészségünkre nézve

Ha nem tudod elképzelni az életedet a közösségi oldalak nélkül, akkor az azt jelenti, hogy te is áldozatául estél a sötét erejének és nagy valószínűséggel egy vagy akár több negatív hatását is megtapasztaltad már. 

Természetes sok pozitív hozadéka van a közösségi médiának, de ez nem jelenti azt, hogy minden csodálatosan működik körülötte. Nem mindenki tudja helyén kezelni ugyanis azt, amit képviselnie kellene. Olyan mértékben részévé vált az életünknek, hogy azt már nem lehet figyelmen kívül hagyni. Nem csak szellemileg, de fizikailag is ártalmas lehet. Mégis hogyan?

1 – Depresszió és szorongás

Naponta több, mint 2 órát töltesz a közösségi oldalakon? Ha túl sokat pörgeted őket, az visszájára sülhet el és képes a hangulatodat befolyásolni. Mint minden mást, ezt is csak mértékkel kellene űzni. A napi javasolt időtartam mellesleg fél óra lenne.

2 – Netes erőszak

Az erőszakhoz nem feltétlenül kell szemtől szemben lennünk az elkövetővel, hogy áldozattá váljunk. Sőt, előfordulhat, hogy nem is tudjuk ki az, aki bántalmazni akar vagy meg akar félemlíteni minket. Amellett, hogy a közösségi média által könnyebben szerezhetünk barátokat, ugyanilyen könnyen válhatunk rosszakarók áldozatává is. Nem is gondolnád, hogy milyen sokan szenvednek lelki károkat miatta manapság.

3 – Félelem, hogy lemaradsz valamiről

Az egyik legkárosabb hozadéka a közösségi médiának és sajnos nagyon gyakori is. Ez egyfajta szorongás, amit akkor érez valaki, ha attól fél, hogy lemarad egy pozitív élményről vagy érzésről, amit mások megélnek. Minél jobban elkötelezzük magunkat ezeknek a közösségi oldalaknak, az érzés annál erősebb, hiszen rossz látni, hogy valakinek jobban megy a sora.

728x90 100

4 – Irreális elvárások

A közösségi média hatására olyan reálistól elrugaszkodott elvárásokat formálsz magaddal, az életeddel és a kapcsolataiddal szemben, hogy az károsan hat az egészségedre. Annak érdekében, hogy jobb színben tűnj fel mások előtt, nem átallsz torzítani sem a valóságon.

5 – Negatív testkép

Nem mindenki képes egészségesen reagálni arra, ha a közösségi oldalakon szebbnél szebb, tökéletesnél tökéletesebb testű embereket lát divatosnál divatosabb ruhákban, drágábbnál drágább életet élni. Ha összehasonlítjuk magunkat másokkal, könnyen azt érezhetjük, hogy sokkal kevesebbet érünk bárkinél.

6 – Rossz alvás

Nemcsak, hogy depressziót és szorongást, de még az alvásminőség romlását is kiválthatja, ha túl sokat időzöl el a közösségi oldalakon. Amellett, hogy nap közben is csökkenteni kellene az időtartamot, este már nem szabadna telefonnal ágyba bújni.

7 – Általános függőség

Azt mondják, hogy a közösségi média addiktívabb, mint a cigaretta vagy az alkohol. Az élen ebben a Facebook, az Instagram és a Snapchat járnak. Szerinted te nem vagy függő? Mikor volt az utolsó nap, hogy egyikre sem léptél fel? Ha megszűnne egyik napról a másikra a Facebook vagy az Instagram, üresebb lenne az életed?

Forrás: tudasfaja.com

Exit mobile version
Megszakítás