Home Tudástár Technika, kommunikáció A közösségi média az Iszlám Állam titkos fegyvere?

A közösségi média az Iszlám Állam titkos fegyvere?

forrás: hirado.hu

Teljes pályás letámadással érkezik a digitális forradalom: szakemberek azt jósolják, három-négy év múlva megrengető erejű változásokra kerül sor az élet minden területén.

A szeptember végi Internet Hungary konferencia nemzetközi és hazai szakértők segítségével járja körbe a digitális gazdaság legégetőbb kérdéseit.

Facebook_felhasznalo_735
Milyen szakmák forognak veszélyben a terjedő automatizáció miatt? Számítógéppel, telefonnal vagy tablettel vásárlunk-e gyakrabban az online boltokból? Tényleg eltörli-e a hagyományos televíziózást a netes tartalomfogyasztás? Hogyan használja virtuóz módon a közösségi médiát az Iszlám Állam háborús célokra? Ezekre a kérdésekre keresi a választ az Internet Hungary.

Az eseményen a nemzetközi és hazai szakértők a digitális társadalom kialakulásának hazai lehetőségeiről, az átalakuló reklámpiacról, a neuromarketingről, a digitális kereskedelemről, a hazai startupok külpiaci esélyeiről, a legfrissebb közösségimédia-trendekről tartanak előadásokat, kerekasztal-beszélgetéseket. Szó lesz a programozott hirdetésekről, a tartalommarketingről, illetve a humánerőforrás-szakma aktuális kihívásairól.

Számos izgalmas téma kerül terítékre a Közösségek diadala program keretében. A résztvevők többek között elemzést hallhatnak az Iszlám Állam lehetséges közösségimédia-stratégiájáról és a szervezet által használt „dark web” kiskapukról. Kérdés, hogy vajon összetartóbbak és jobban szervezhetők-e a virtuális közösségek, mint a hagyományosak, vagy csak a jelenlétük látványosabb.

Az utóbbi években drámai átalakuláson ment keresztül a zeneipar, hiszen szinte senki sem vásárol már fizikailag lemezt. Vajon ugyanez a sors vár a klasszikus televíziózásra is? Az OTT-megoldások, szolgáltatók gomba módra szaporodnak és már most jelentős változásokat okoznak a piacon.

 

Exit mobile version
Megszakítás