23.6 C
2024. április. 30. kedd
HomeSportLabdarúgás, fociA Köbenhavn nyert, a Manchester United még az Európa-ligába sem mehet

A Köbenhavn nyert, a Manchester United még az Európa-ligába sem mehet

A forduló előtt még „kiadó” két továbbjutó helyre a Napoli és a Köbenhavn ért oda, ez a két csapat is versenyben lesz a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében. A Manchester United csoportutolsóként kiesett.

LENS–SEVILLA 2-1: A franciáknak a harmadik helyre volt esélyük, azt el is érték. A győztes gólt a 96. percben szerezték, de a döntetlen is bőven elég lett volna.

PSV EINDHOVEN–ARSENAL FC 1-1: Az angolok már csoportgyőztesként kezdték a találkozót, az 1-1 ehhez képest jó eredmény. Nketiah góljával vezettek, de a hollandok Vertessen révén egyenlítettek. Így a B-csoport végeredménye: 1. Arsenal, 2. PSV (BL-továbbjutók), 3. Lens (Európa-liga-playoffba került), 4. Sevilla (kiesett).

MANCHESTER UNITED–BAYERN MÜNCHEN 0-0: Az esti program legnagyobb érdeklődéssel várt találkozója. A BL-ben maradásért a Manchester Unitednek nyernie el, és még az, hogy a Köbenhavn–Galatasaray-mérkőzésnek ne legyen győztese.

NAPOLI–BRAGA 1-0: A nápolyiaknak nem szabad két góllal kikapni a továbbjutáshoz. Jó irányban haladnak, Saatci öngóljával vezetést szereztek.

MANCHESTER UNITED–BAYERN MÜNCHEN 0-0: A bajorok játszanak mezőnyfölényben, kicsivel veszélyesebbek is a kapura, de ziccer még egyik kapu előtt sem alakult ki.

RED BULL SALZBURG–SL BENFICA 0-1: A portugálok, akik matematikailag megcsíphetik a harmadik helyet, megszerezték a vezetést. Nem akármilyen góllal: Ángel Di María szögletből, érintés nélküli gólt lőtt.

NAPOLI–BRAGA 2-0: Victor Osimhen végleg eldöntötte a továbbjutást, nem fog a Braga négy gólt szerezni.

UNION BERLIN–REAL MADRID 1-0: Másodpercekkel azt követően, hogy Luka Modric elrontott egy büntetőt, Kevin Volland előnyhöz juttatta a berlinieket. Ha minden így marad a csoportban, az Union átkerülve az Európa-ligába, várhathatja a tavaszt.

RED BULL SALZBURG–SL BENFICA 0-2: Rafa Silva gólja után reális esélye van a portugáloknak, hogy mégis megszerezzék a harmadik helyet.

FC KÖBENHAVN–GALATASARAY 1-0: Lerager góljával vezet a dán csapat, amely így továbbjutásra áll. Ha ez marad az eredmény Koppenhágában, a Manchester Uniteden a győzelem sem segítene.

UNION BERLIN–REAL MADRID 1-1: Rodrygo előkészítése után Joselu kiegyenlített. Ennek leginkább a Braga örülhetett.

RED BULL SALZBURG–SL BENFICA 1-2: Sucic góljával szépített a Salzburg, s ez elég, hogy visszaszerezze a harmadik helyet.

MANCHESTER UNITED–BAYERN MÜNCHEN 0-1: Harry Kane tökéletes passzával kiugrott Kingsley Coman, még azt is meg tudta nézni, Onana merre ugrik el, s a hálóba vágta a labdát.

UNION BERLIN–REAL MADRID 1-2: Joselu újabb góljával fordított a Madrid.

UNION BERLIN–REAL MADRID 2-2: Kral góljával kiegyenlített a német csapat.

UNION BERLIN–REAL MADRID 2-3: A Madrid nyerni akar, Ceballos a gólszerző.

RED BULL SALZBURG–SL BENFICA 1-3: A 93. percben elért Cabral-góllal a Benfica megelőzte az osztrákokat, mehet az Európa-ligába.

A-csoport: Manchester United–Bayern München 0-1, FC Köbenhavn–Galatasaray 1-0. A csoport végeredménye: 1. Bayern 16, 2. FC Köbenhavn 8 (BL-továbbjutók), 3. Galatasaray 5 (Európa-liga-playoffba került), 4. Manchester United 4 (kiesett)

B csoport: Lens–Sevilla 2-1, PSV–Arsenal 1-1. A csoport végeredménye: 1. Arsenal 13, 2. PSV 9 (BL-továbbjutók), 3. Lens 8 (Európa-liga-playoffba került), 4. Sevilla 2 (kiesett)

C-csoport: Union Berlin–Real Madrid 2-3, Napoli–Braga 2-0. A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 18, 2. Napoli 10 (BL-továbbjutók), 3. Braga 4 (Európa-liga-playoffba került), 4. Union Berlin 2 (kiesett)

D-csoport: FC Internazionale–Real Sociedad 0-0, RB Salzburg–SL Benfica 1-3. A csoport végeredménye: 1. Real Sociedad 12, 2. FC Internazionale 12 (BL-továbbjutók), 3. SL Benfica 4 (Európa-liga-playoffba került), 4. RB Salzburg 4 (kiesett)