Home Főhírek Belföldi hírek A Himalája királynője is látható volt az idei orchideakiállításon

A Himalája királynője is látható volt az idei orchideakiállításon

A Magyar Orchidea Társaság szervezésében ismét szebbnél szebb virágokban gyönyörködhettünk az Orchidea és Bromélia Kiállításon, a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban, a november 13. napjával zárult 4 napos rendezvényen!

 

A több száz virágzó, sokszínű, illatos orchidea mellett a Cymbidium nemzetséget is bemutatták. Valamint távoli leszármazottait, a színes, nagyvirágú Cynbidium hibrideket, és sok – már lakásban is tartható és virágoztatható – kis termetű, csüngő virágzatú új nemesítéseket is.

Erről az orchidea nemzetségről maradt fenn kétezer évvel korábbról az első írásos forrás, amely bizonyítja, hogy példányait már akkor is ismerték és termesztették a Távol-Keleten.

A Cymbidiumok (magyar nevükön: csónakorchideák) nem csak cserepes virágként, hanem vágott virágként is népszerűek voltak az ókorban. A hosszú virágszárak a sok nagy, színes és illatos virággal a vázákban is sokáig nyílnak, és szépségük miatt már akkoriban is kedvelték őket.

Hírnevüket bizonyítja egy középkori monda

A japán császár felesége hosszú idő óta meddőséggel küzdött. Egy napon a kertész néhány szál Cymbidium ensifoliumot tett a vázába, amely a császári pár hálószobájában állt.

A császárné megcsodálta e szép növényt és mélyen beszippantotta finom illatát. Ettől a meddősége megszűnt, és 13 egészséges gyermeknek adott életet az évek során.

Ez csak egy szép legenda, de az írásos források tanúskodnak arról, hogy a Cymbidiumot mint gyógynövényt már a középkorban is használták különféle betegségek gyógyítására.

Mint általában minden orchideafaj, így a Cymbidiumok is a nemesség, a gazdagság és a szépség megtestesítői is voltak az elmúlt korokban.

A magyar növénykedvelő közönség először vágott virágként, átlátszó dobozkákban találkozhatott velük, a ’80-as évek során, majd később megjelentek a virágpiacokon maguk a növények is, hosszú leveleikkel és még hosszabb virágszáraikkal.

Kezdeti népszerűségüket beárnyékolta az a tulajdonságuk, hogy télen hűvös, világos helyet kedvelnek, amit a lakásokban többnyire nem lehet biztosítani számukra, így a virágzás a legtöbb esetben elmaradt.

A nemesítők több évtizedes munkájának eredményeként létrejöttek olyan új hibridek, amelyek hasonlóan szépek, illatosak és színesek, mint elődeik, de tartásuk lényegesen könnyebb.

Forrás: mezogazdasagimuzeum.hu

Képek: szeretlekmagyarorszag

 

ElőzőNapi horoszkóp – 2017. November 14.
Következő„Rendezők, megbuktatok!” – 600 svéd színésznő állt ki a szexuális zaklatás ellen
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás