Home Tudástár Technika, kommunikáció A Facebook már a felhasználók e-mail-fiókjába is belenézhet

A Facebook már a felhasználók e-mail-fiókjába is belenézhet

Új Nemzedék

Az internet cenzúrázása után itt az újabb botrány: Zuckerbergék már a felhasználók privát levelezéseihez is könnyen hozzáférhetnek.

Facebook a frissen regisztrált felhasználóitól – ahogy az eddig is volt – az e-mail-címük megerősítését kéri, azonban

az „újdonság” a dologban, hogy a közösségi oldal számos esetben az e-mailhez tartozó jelszót is elkéri.

Szakértők elmondták, hogy ugyan az e-mail-címek megerősítése már egy bevált, megszokott funkció, amelyet számos szolgáltatás is használ, azonban eddig nem volt olyan eset, hogy a jelszót is meg kellett adniuk a felhasználóknak.

Ha azonban a Facebook a bejelentkezést ilyen feltételekhez köti, akkor az a legjobb, ha az illető nem is regisztrál az oldalra”

– figyelmeztetett Jake Williams kiberbiztonsági szakértő.

e-sushi@originalesushi

Hey @facebook, demanding the secret password of the personal email accounts of your users for verification, or any other kind of use, is a HORRIBLE idea from an point of view. By going down that road, you’re practically fishing for passwords you are not supposed to know!

657 ember beszél erről

Ugyan a Facebook reagált a cikkre és azt írták, hogy az e-mail-fiókok jelszavait nem tárolták el, a Business Insider egy újabb érdekességre bukkant. Miután a felhasználó megadta a jelszavát, megjelent egy felugró ablak, amely azt jelzi, hogy a közösségi oldal „névjegyeket importál”, vagyis elvileg a felhasználó levelezését és kontaktjait átviszi a közösségi oldal adatbázisába mindenfajta beleegyezés, hozzájárulás nélkül.

Fotó: Business Insider

Mindemellett az is kiderült, hogy Zuckerbergék nem kevesebb mint 540 millió felhasználó adatát tárolták jelszóval sem védett szervereken.

Az Up Guard kiberbiztonsági cég egyik új jelentéséből kiderült, több száz millió Facebook-felhasználó adataira bukkantak két olyan szerveren, amiket bárki elérhetett, az ott tárolt információkat ugyanis semmi sem védte. A 146 gigabájtos adatcsomagban a felhasználók által írt hozzászólások is megtalálhatóak voltak azzal együtt, hogy azokat ki és mikor írta.

888
ElőzőMatyói hímzés újratöltve: Ilyen menő még nem volt a magyar motívum
KövetkezőA szegediek többsége magyarázatot vár Ujhelyi Istvántól
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás