Home Sport Sporthirek A 9-es számú őrangyal

A 9-es számú őrangyal

Albert legendás 9-es mezét immár angyalszárnyak repítik, Szőke Miklós Gábor szobrász ugyanis aranyszárnyakba öltöztette a császár piros-fehér-zöld-mezét.

Az egyetlen magyar focista, akinek odaadták az aranylabdát, a saját jogán került be a Hungarikonok közé. És bár a szobrász aligha látta a pályán Albertet, a szárnyak mintha játszanának, felidézik azt a mozdulatot is, ahogy a császár csipőre tette a kezét.

Nem akkor kezdődött a magyar foci hanyatlása, amikor Albert csipőre tette a kezét, de ő volt az utolsó hőse a magyar labdarúgásnak. Hegyi Iván, az egyik legjobb, ha nem a legjobb magyar sportújságíró felidézte, hogy titokban járt Fradi meccsekre, mert hiszen nem a zöld-fehéreknek drukkolt, és a haverjai megszólták volna, de mindenáron látni akarta Albert cseleit. Más idők voltak. Kormos István nég halála napján is kiment a Fradi meccsre, Mándy Iván hőse zöld-fehér zoknit viselt és Karinthy Cinit az bosszantotta fel legjobban, ha kikapott az FTC.

A Hungarikonokat Kárpáti Tamás találta ki, s a 9-es számú őrangyal már a 125. a sorban. Eddig 124 művész, tudós és sportoló egy-egy tárgya került a kiválasztott művész kezébe és ő egy új alkotást kreált belőle. Papp Laci kesztyűje, Puskás focicsukája, Grosics kapusmeze, Egerszegi úszódressze és Hidegkúti tornacipője is megihlette a szobrászokat. Albert mezét sem véletlenül kapta meg a ma már világhírű Szőke Miklós Gábor, hiszen a Groupama Aréna előtti sast is ő készítette.

Hegyi Iván szerint a Csele pataknál nem feküdtek annyian, mint Albert cselei után a zöld gyepen. Amikor egyszer kikérdezte Albertet, hogy amikor 1960-ban beválogatták és az Anglia elleni győzztes meccsen mindkét gólt ő lőtte, hogy feszített a többiek előtt, a császár leintette. „Ugyan, mi a fenéről beszélsz, örültem, hogy az öltözőben Kotász öcsi mellett ülhettem”. Na, ja Albertnek volt mire szerénynek lennie…

Forrás: mixonline;
Korrektúra: www.hirmagazin.eu

Exit mobile version
Megszakítás