Hirmagazin
Image default
Életmód hírek

Az OVSZ csak a levett PCR-tesztek kivizsgálásában vesz részt, mintavételt nem végez!

Az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) a koronavírus-gyanú miatt levett PCR-tesztek laborkivizsgálásában vesz részt, mintavételt nem végez

– tájékoztatta a szolgálat csütörtökön az MTI-t.

Az OVSZ közleménye arra hívta fel a figyelmet, hogy a vérgyűjtési helyszíneken mintavétel nem történik, ezért ilyen céllal senki ne jelentkezzen náluk.

A PCR-vizsgálatokat a vérellátó külön laboratóriumban, és csak az egészségügyi szolgáltatók által levett mintákon végzi – írták.

Kitértek arra is, hogy ez a vérellátás és a vérkészítmények biztonságát nem veszélyezteti, az OVSZ a véradók jogszabályban előírt vizsgálatait időben elvégzi.

Mint rögzítették, lakossági mintavétel a vérellátó intézményeiben nem történik és véradók esetében sem végez SARS–CoV-2 vizsgálatot, mivel a koronavírus transzfúzióval nem vihető át, tehát a vért kapó betegek számára ez a vírus kockázatot nem jelent.

Az OVSZ arra kér minden koronavírusos fertőzöttet, hogy mintaadásra ne jelentkezzen sem intézeteikben, sem a kiszállásos véradásokon.

Váradásokon továbbra is csak teljesen egészséges donorok jelenjenek meg!” – hangsúlyozta a vérellátó.

A címlapfotó illusztráció.

MTI

Kapcsolódó hírek

Meghalt Ferenc pápa.. Isten nyugosztalja!

Géza

Április 7-e az Egészség világnapja, e napon hívjuk fel a figyelmet: hogy a drog- és az alkoholfogyasztás gyengíti az immunrendszert..

Géza

Nevetésre hangolva: ezért szeretjük a Comedy Centralt

Géza