Űr­szikla csa­pó­dott a Föld­höz feb­ruár 6-án, de a NASA köz­lése sze­rint 30 ki­lo­mé­ter ma­ga­san szét­égett az At­lanti-óceán fe­lett. Vajon mi volt az oka, hogy a hírt csak most hoz­ták nyil­vá­nos­ságra? Va­la­mit na­gyon tit­kol az ame­ri­kai had­se­reg…

A brazil partoktól mintegy 1000 kilométerre történt becsapódásról a NASA két hét után adott tájékoztatást – az űrkutatási hivatal az amerikai hadseregtől kapta információit.

Meteorbecsapódás érte a Földet, mit titkol az amerikai hadsereg

Mit láttak a katonák? (Fotó: thinkstock)

De mit tudhatnak a katonák, milyen eszközeik vannak, amiket a tudósok sem használhatnak? Ugyanis ennek a becsapódásnak nem volt szemtanúja. Akár észrevétlen is maradhatott volna.

Valószínű, hogy katonai műhold észlelte a hirtelen hőhatást, és ebből számították ki a szikla lehetséges nagyságát.

Ezt a feltételezést erősíti meg a több űrteleszkóp fejlesztésében résztvevő Phil Plate csillagász is, aki

örülne, ha ennél pontosabb információkhoz juthatnának a „civilek” is.

Mindez nem csak arra figyelmeztet, hogy alig valamit tudunk az űrből érkező fenyegetésekről, hanem arról is, hogy az amerikai-orosz duóhoz felzárkózó Kína is katonai célú fejlesztéseken dolgozik a világűrben, és mindhárom ország gondosan titkolja a többi elől, hogy ki hol tart.

A most észlelt szikla mérete szobányi volt, érkezésekor pedig egy kisebb atombombányi energia szabadult fel…

Ehhez képest Cseljabinszk felett, 2013-ban 33 hirosimai atombomba erejével robbant szét 18 kilométer magasban egy meteorit.


Jelenleg egy ilyen „űrtámadás” ellen csak a légkör az egyetlen védőpajzsunk, egyéb lehetőségekről csak ötletelés folyik.

Forrás: Ripost