Az EU azonnal reagált az ukrán elnök követelésre!
Az uniós javaslat szerdán jelenhet meg, és a friss lapértesülések szerint azonban Németország nem állt az embargó pártjára, és más országok is elzárkóznak az embargó ilyen mértékben történő kiszélesítéséről.
Zelenszkij persze tovább erősíti utasításait az EU felé!
„Arra számítunk, hogy a közeljövőben szankciót vetnek ki az orosz olajra. Ragaszkodunk hozzá, hogy az intézkedések kiterjedjenek a különböző keverékekre is, hogy Oroszország ne tudja megkerülni a korlátozásokat. Az olyan országokra és vállalatokra is szankciókat kell kivetni, amelyek segítenek Oroszországnak olajjal kereskedni”
– mondta Zelenszkij.
Az EU az orosz energiahordozók közül egyelőre csak a szén behozatalát tiltotta meg, az érkező olajért és gázért az uniós országok továbbra is eurómilliárdokat fizetnek orosz cégeknek.
Az olajembargót nem mindegyik tagállam támogatja, Németország, Olaszország, Ausztria, Szlovákia, Spanyolország, Görögország és Magyarország sem álltak eddig nyíltan az ötlet mellé, és vélhetően nem is fognak melléállni, mert ezek az országok rubelben fizetik az oroszoknak a termékek árát.
A gazdasági miniszter, Robert Habeck szerint jelentős mértékben sikerült csökkenteni Németország kiszolgáltatottságát Oroszoroszágnak: a februári 35 százalékról mára 12 százalékra esett az orosz részesedés az ország olajimportjában.
Ez persze csak annak köszönhető, hogy nincs fűtési szezon, míg februárban volt. Kicsit hülyének nézik az embereket, mert a gazdasági miniszter sem indokolta az ország olajimport részesedés visszaesésének okát.
Az uniós olajembargó ellenzői közül jelenleg a magyar kormány meggyőzése a legmeggyőzőbb, legrendíthetetlenebb, azonban nyíltan egy ország sem mer így ellenállni az embargónak, mint Magyarország, viszont megszavazni sem fogják.
Miközben az EU újabb szankciós csomagot készít elő, Oroszországban felmerült egy komoly válaszcsapás lehetősége.
Vjacseszlav Vologyin, az orosz parlament alsóházának elnöke egy Telegram-bejegyzésben azt írta, Moszkvának le kellene foglalnia az úgynevezett barátságtalan országok orosz földön lévő javait, hasonlóan a szankciók keretében a nyugati országokban zárolt orosz vagyonokhoz. Az alsóházi elnök javaslata hamarosan elfogadásra talál Oroszországban, mert minél jobban baszakodik az EU Oroszországgal, az orosz vezetésben annál jobban felmerül az igény, hogy a szankciók tekintetében is legyen egyenlőség!
Szólj hozzá! Mondd el a véleményedet, mert nekünk fontos a véleményed, mert a Hirmagazin.eu Online Média olvasója vagy, és mi megbecsüljük olvasóinkat!
A vélemény szabadon kijelenthető, így nincs jó – vagy rossz vélemény, minden vélemény a maga nemében ÉRTÉK!
Osztd meg a cikket, ha tetszett, hogy mások is elmondhassák a véleményüket!
Hirmagazin.eu
Videó: euronews