Van akinek több érzéke van a virágrendezéshez, van aki kevésbé ért hozzá.
Aki nem elég ügyes, ők használjanak szűk vázát, amelyben a virágok maguk megtalálják a helyüket. Fontos, hogy a váza alja elég súlyos legyen, hogy megtartsa a csokrot.
Ha rövid a virág szára, dugjuk szívószálba. Ügyeljünk rá, hogy a víz felérjen a szár aljáig. A megtoldott szárú virág mutatósabb, és könnyebb elrendezni a vázában.
Ha hervadni kezd a virág, vágjuk le a szárvégéit, és a vágott végét néhány másodpercig dugjuk a zubogó vízbe. Aztán néhány órára állítsuk nyakig hideg vízbe.
Ha a váza túl mély a virágokhoz, gyömöszöljünk az aljára papírtörlőt vagy újságpapírt. Virágrögzítés céljára tegyünk a váza aljára öntapadós szalaggal összeerősített műanyag hajkarikákat a szárvégek megtartásához.
Ha öblös a váza, az összegyűrt csirkeháló alkalmas arra, hogy stabilan megtartsa a rendezendő virágszálakat.
Száraz csokor és művirág
A szárított virágok éppen olyan jól mutatnak, mint a friss, különösen ha természetes módon szárítunk leszedés után. A száraz virág kifakul a napon, ezért gyakrabban kell cserélni a csokrokat. A művirág évekig díszít, ha jól gondozzuk, (már aki szereti).
Szépen szárad fokföldi ibolya és a kerti szarkaláb. Közvetlenül a kinyílás után szedjük le őket. Apró csokorba kötve lógassuk fejjel lefelé a virágokat száraz, hűvös, sötét helyen. Pár nap alatt az összes víz elpárolog belőlük.
A selyemvirág tisztítása úgy történjen, hogy a művirágot egy műanyag zacskóba tesszük 2 evőkanál sóval. Rázogassuk jól össze, hogy a por a sóra tapadjon.
A művirág és a szárazvirág egyaránt portalanítható melegre kapcsolt hajszárítóval. Lehetőleg a szabadban végezzük ezt a feladatot, hogy a por távozni tudjon.
Tipp!
A vágott virág könnyen színezhető. Meleg vízbe tegyünk élelmiszerfestéket, és tegyük bele a virág szárát. Csak kevés színezéket és halvány virágot használjunk.
Forrás: szépzöld