Hirmagazin
Image default
Belföldi hírek

Világháborús bombákat találtak a Margitszigetnél

Már csak azután adtak róla tájékoztatást, hogy a szovjet eszközöket megtalálták, kiemelték, elvitték és hatástalanították is.

Világháborús robbanótesteket találtak a Dunában Budapesten, a Margitszigetnél – közölte a Magyar Honvédség tűzszerész és hadihajós ezred pénteken a Facebook-oldalán.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tűzoltó búvárai kiképző merülésük során találtak rá a feltételezett robbanótestekre a Dunában. Az eszközök helyzetét megjelölték a mederben, így a honvédség tűzszerész búvárai könnyen meg is találták azokat. Egy 152 milliméter átmérőjű szovjet betonromboló gránátot és egy 82 milliméteres, szintén szovjet gyártmányú aknavetőgránátot emeltek ki a folyóból kedden.

A világháborús robbanótesteket elszállították és még aznap megsemmisítették a tűzszerészek – közölték.

Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Forrás: Infostart.hu

Kapcsolódó hírek

Már biztos: még egy emelést kapnak az idén a nyugdíjasok..

Géza

Jó reggelt kívánunk minden kedves olvasónknak! Ma, 2025. március 5-én az Ő névnapjukat és a március 5-én születettek születésnapját ünnepeljük!

Géza

Rendőreink igazoltatni szerették volna, de nem állt meg, sőt.. el akarta ütni a rendőröket – elkészült a vádírat..

Géza