Sokan ezért is szeretnek autóval járni, mert nem kell egész nap nagy táskát magukkal cipelniük, amire nincs szükségük, azt egyszerűen a kocsiban hagyják. Van azonban néhány tárgy, amelyet semmiképpen sem szabad a kocsiban hagyni. Megmutatjuk, melyek ezek.
Gyógyszerek
A gyógyszerek, akár receptkötelesek, akár nem, általában érzékenyek a hőmérséklet-változásokra. Az autóban pedig nyáron nagyon magasra szökik a hőmérséklet, télen viszont hűtőszekrényként funkcionál, bent tartja a hideget. A gyógyszereidet tartsd inkább otthon, száraz, hűvös helyen. Ha napközben is be kell venned belőle, a feltétlenül szükséges pár szemet tartsd egy kis műanyag tartóban a táskádban.
Ásványvíz
Az utastérben hagyott ásványvizes palack az egész autót lángra lobbanthatja. A palackban levő víz ugyanis nagyítóként viselkedik, összegyűjti a napsugarakat, az üléshuzat pedig lángra kaphat. A palackok ráadásul gyakran készülnek BPA-tartalmú anyagból, ez az ártalmas vegyület pedig könnyebben kioldódik, ha a palack és a víz felmelegszik.
Naptej
A nagy hőségtől a naptej aktív összetevői elkezdenek lebomlani, és a termék hatékonysága csökken. Ráadásul, ha a melegtől a flakonban levő folyadék kitágul, és a műanyag flakon kinyílik vagy széthasad, nehéz lesz a zsíros foltot kiszedni az üléshuzatokból.
Dezodor
A szórófejes dezodorokat szintén nem szabad nagy melegnek és közvetlen napsütésnek kitenni. A bennük levő hajtógáz és maga a dezodoráló szer ugyanis annyira kitágulhatnak a melegben, hogy a spray egyszerűen felrobban a kocsiban.
Forrás: Ripost