Ismét egy érthetetlen pusztítás, amit megint pszichiátriai kezelés előzött meg: egy kislány nevetve gyújtotta fel nevelőszülője családi házának padlását. Szinte már meg sem lepődünk, amikor kiderül, hogy az érthetetlenül erőszakos, gonosz, vérfagyasztó cselekmények hátterében ott áll a pszichiátriai kezelés, amelyről tudott, hogy okozója lehet az ilyen tragédiáknak. A kérdés már csak az, hogy ennek mikor lesz végre következménye a pszichiátriára nézve.
Idegesség, agresszív viselkedés, pszichotikus tünetek: csupán néhány a pszichiátriákon minden nap használatos szerek potenciális mellékhatásai közül. És az eredmény?
„Gyermekei szeme láttára szurkálta agyon feleségét”, „Szétverte édesanyja fejét”, „Berúgta az idős nőt a Combino alá”,
vagy ahogy múlt héten megjelent a médiában: felgyújtotta a nevelőszülő házát a kislány. A lányt, aki miatt a családi ház teljes padlástere leégett és a családot kiköltözésre kényszerítette otthonából, nevelőanyja néhány nappal azelőtt hozta ki a pszichiátriai osztályról. Vajon ott mit kapott?
Talán nehéz lehet egy konkrét esetben közvetlenül kimutatni az ok-okozati összefüggést a pszichiátriai szerek, azok mellékhatásai és az erőszakos cselekmények között, ám az adatok mind egy irányba mutatnak: a gyógyszerkönyvekben könnyen fellelhető, rémisztő mellékhatások hosszú listája, a hivatalos figyelmeztetések ezekről, és persze a pszichiátriai kezelést követő erőszakos cselekmények hosszú, hosszú sora – az ilyen esetekből Magyarországon is annyi van már, hogy Dunát lehetne velük rekeszteni.
Mégis úgy tűnik, az egészségügyért és az állampolgárok biztonságáért felelős vezetők vonakodnak mélyebbre nézni ebben a kérdésben vagy felelősségre vonni a pszichiátereket, akiknek kezelésétől az emberek megvadulnak. Egy mostanában készült jelentés ebben próbál segíteni: összegzi a témával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat. Az anyag, amelyet a napokban számos döntéshozó megkapott, innen tölthető le:
forrás: CCHR