A Mars bolygón kutató Curiosity rover különös fotókat továbbított a Földre 2017 április végén.
A kutatók is értetlenül álltak a látottak előtt, majd elkezdtek magyarázkodni… Talán nem kellett volna…
A NASA Curiosty rover jobb oldali navigációs kamerája 2017 április 23-én rögzítette a szóban forgó felvételeket. Az elsőt 2 óra 51 perc 43 másodperckor, a másodikat 27 másodperccel később.
A két fekete-fehér fotó ugyanazt a kopár tájat ábrázolja, azzal a különbséggel, hogy az egyiken egy fehér fényvillanás is felfedezhető. Ilyesmit az expedíció alatt egyszer sem sikerült fotózni.
A tudományos szakemberek próbálták megmagyarázni a laikus civileknek, hogy talán, esetleg egy nagy energiájú kozmikus részecske találta telibe a kamera optikáját, zavart okozva a digitális képalkotásban… Ez hagyhatta a fura, villanásszerű fényjelenségnek tűnő hibát…
Az idegenek után kutató közösségek egy emberként hördültek fel egy ilyen túlbonyolított magyarázat hallatán. Ezt elég gyengécske próbálkozás, hogy elbagatellizálják a képen látható csillanás jelentőségét. Vajon az eddig készült több ezer fotón miért nem láthatóak ilyen részecskék által okozott zavarok. Talán mert nem is erről van szó?
A fehér csillanás inkább tűnik mesterséges fényfelvillanásnak, mint valami misztikus kozmikus részecskének.
Ráadásul a fény olyan, mintha egy kisebb fényes gömb felől tartana egy energianyaláb a rover felé. Egyes szakértők szerint éppen olyan, mintha pont azt a pillanatot kapta volna el a kamera, amikor valami tüzelt a mars járóra…
Még akár igaz is lehet, bár a Curiosity köszöni jól van… Legalábbis NASA szerint.
Forrás: Ripost