Egyre ag­gasz­tóbb hírek ér­kez­nek a zi­ka­ví­rus okozta meg­be­te­ge­dé­sek­ről. Rá­adá­sul a szak­ér­tők cá­fol­ják, hogy még ebben az évben ren­del­ke­zésre állna a fer­tő­zés el­leni vak­cina. Egyi­kük, az Ox­fordi Egye­tem pro­fesszora úgy fo­gal­maz: rém­álom ez az egész…

Mára várható az Egészségügyi Világszervezet (WHO) döntése arról, hogy globális veszéllyé nyilvánítják-e a járványt.Mindenki azt kutatja, hogy mi állhat a vírusfertőzés hirtelen berobbanásának hátterében, hiszen a kisfejűséget okozó megbetegedések száma csak tavaly növekedett meg ugrásszerűen, korábban is voltak megbetegedések, de azokat nem tulajdonították az egyiptomi csípő szúnyognak.

Végzetes génmódosítás okozhatta a zikavírus berobbanását

Keresik a választ, hogy miként lehetne megállítani a vírus terjedését (Fotó: AFP)

Egyes szakemberek annak a feltételezésnek adnak hangot, hogy ez a szúnyogfajta inkább a szintén végzetes kimenetelű dengue-láz kórokozóját hordozta, és 2012-ben ez ellen

genetikailag módosított szúnyogokkal vették fel a harcot Brazíliában. Állítólag ennek lett nem várt következménye a mostani zikavírusláz hirtelen felfutása.

Erre a kérdésre is keresi a választ a WHO, de leginkább abban kell dűlőre jutniuk, hogy mikén lehetne elejét venni a járvány továbbterjedésének.

Rossz hír, hogy Jeremy Farrar, az Oxfordi Egyetem Trópusi Betegségek tanszékének professzora szerint a zikajárvány rosszabb, mint az ebola volt, és

kevés esély van arra, hogy elkészüljön a hatékony vakcina. Ugyanis azt terhes nőkön kellene tesztelni, ami gyakorlati és etikai rémálom.

Forrás: Ripost