Home Életmód Divat, szépségápolás Vegyszermentes babaápolás

Vegyszermentes babaápolás

2015 03 10 082257

Az egyik legkevésbé ismert, mégis legkézenfekvőbb babaápoló szer alapanyaga az anyagtej. Az anyatej a természet legtartalmasabb hatóanyagainak gyűjteménye valójában, így csak ki kell használnunk. Ha abban a szerencsében is vagyunk, hogy már a mélyhűtőbe sem fér a lefejt tej, akkor érdemes másra is felhasználni, mint etetésre. Az anyagtej természeténél fogja megfelelő mennyiségben tartalmaz minden olyan hatóanyagot, mely a babának szükséges a bőre táplálásához is. Mivel egy természetes emulzió, így a pihe-puha bababőr nem fog ágálni ellene, és attól sem kell félnünk, hogy egyik-másik összetevőjére allergiás reakció lép fel.

Babafürdetőnek is kiváló, ha adunk néhány cseppet a fürdető vízhez. Sebgyógyítóként kenhetünk a kisebesedett bőrfelületre is belőle!

Ha babakényeztetésről van szó, akkor millió ötletet lehet sorolni! A tejes-mézes babafürdető szokott az egyik kedvenc lenni. 10 liter vízhez 250 ml tejet, és 1 evőkanál mézet teszünk. Előre össze is főzhetjük a mézet a tejjel és kis üvegben tárolva mindig a fürdővízhez adagolhatjuk. Finoman ápolja a bőr, és lágyan tisztít is.

A kisebesedett babapopók üdítő ápolója Hildegárd-féle nyárfaleveles kencéje, melyet úgy állítunk elő, hogy lágy olajjal (olíva, mandula, szezám vagy szőlőmag olajba) áztassunk nyárfaleveleket 3 napig, majd a saját kezünkre téve belőle óvatosan masszírozzuk bele a bőrükbe. A természetgyógyászatban jártas Bingeni Szent Hildegárd receptjei még ma is időszerűek, és a fekete nyárfalevél és rügy sokszor előfordul receptúráiban. A fekete nyár levelének sebgyógyító hatása kitűnő, antibiotikus és fájdalomcsillapító is egyben, így komolyabb gyógyszerek használata nélkül is megóvhatjuk a kisebesedett bababőr.

A kamillás fürdő szintén jó megoldás lehet. A kamilla nyugtat és ápol, így az ebből készült fürdővíz külső-belső nyugtatószerként alkalmazható. Az irritált bőrre is elsőrangú megoldás. egy evőkanálnyi kamillavirágot tegyünk fel főzni egy edényben, majd 10 perc főzés után szűrjük le és a leszűrt levet adjuk 10 liter fürdővízhez.

A nyugodt pihenésekre is megvan a gyógyír, szintén Hildegárd receptje szerint készíthetünk babamasszázs-olajat is: levendula, hársfavirág, rózsaszirom, édeskömény keverékével, szezámolajjal és egy kis vízzel. A gyógynövényeket őrüljük porrá, és adjuk hozzá a vizet. Az arányok a következők: minden gyógynövényből 1-1 evőkanálnyit tegyünk, és 3 evőkanálnyi vizet hozzá. Hagyjuk a keveréket egy éjszakán át állni. Másnap keverjük hozzá az olajat is (250 ml), és lassú tűzön melegítsük (forráspont alattig) körülbelül egy fél órán át. Majd vegyük le a tűzről és hagyjuk egy újabb éjszakán át állni. Másnap melegítsük fel újra, majd szűrőn át töltsük jól zárható kis edénybe, tároljuk sötét helyen. Az olajjal lágy, finom simogató mozdulatokkal masszírozzuk be a picik bőrét, bőrápoló és egyben nyugattó hatású is, így alvási nehézségek ellen is kiváló.

Forrás: szepzold; Kép: szepzold;

Exit mobile version
Megszakítás