Ha nincs csak egy zseb­ken­dő­nyi ker­ted, de imá­dod a friss fű­szer­nö­vé­nye­ket, akkor itt az ideje, hogy va­rá­zsolj ma­gad­nak egy fű­szer­spi­rált. Mindez egyet­len nap alatt el­ké­szít­hető!

Végre egy csiga, aminek te is örülsz majd a kertben!
Egy szép fűszercsiga a legkisebb kertben is jól mutat (Fotó: Pinterest)

1. Először válassz ki egy napos fekvésű területet a kiskert számára, és rajzold be egy bottal az alaprajzát.

A spirálod átmérője nagyjából 2 és fél méter legyen.

Végre egy csiga, aminek te is örülsz majd a kertben! 1

2. Ezután egy ásónyom mélyen ásd ki a földet a spirál helyén, és töltsd fel zúzott kővel, vagy sóderrel. A közepén áss egy olyan mély lyukat, hogy egy cserép pontosan belefeküdjön. Itt akár egy fóliás kis tavat is ki lehet alakítani.

Végre egy csiga, aminek te is örülsz majd a kertben! 2

3. Ezután téglából vagy kockakőből építsd meg a spirál falát. A téglákat szárazon, habarcs nélkül is le lehet rakni. Fontos, hogy a téglák kötésben kerüljenek egymás tetejére, két hézag ne kerüljön pontosan egymás fölé.

Végre egy csiga, aminek te is örülsz majd a kertben! 3

4. Ezután töltsd bele az elkészült csigaházba a különböző földkeverékeket. A vízigényes növények alá fekete, humuszos földet rakj.A szárazságtűrő növények alá tápanyagban szegény homokos földet szórj.

Végre egy csiga, aminek te is örülsz majd a kertben! 4

5. Végül ültesd be a növényeket. A borsmenta és a petrezselyem kerüljön felülre, ezek igénylik a legtöbb napot. Ezután a félárnyékot kedvelő bazsalikom kerüljön, majd a csiga legaljára a tedd a szárazságtűrő oregánót és rozmaringot.

A fenntarthatóság érdekében a mentákat és a citromfüvet ne vegyük ki a műanyag cserepéből az ültetés előtt, mert túlburjánozhat! A legjobb, ha cserepestül ültetjük őket el.

+tipp

Ha nem szereted a fűszernövényeket, akár sziklakerti virágokkal is teleültethetjük a csigát.

Forrás: Ripost