7.3 C
2024. március. 29. péntek
HomeSportSporthirekVb-nyitány - Magyarország-Montenegró 12-8

Vb-nyitány – Magyarország-Montenegró 12-8

Zalánki Gergő és a káprázatos napot kifogó Vogel Soma kapus vezérletével két kisebb megingás is belefért a magyar férfi vízilabda-válogatottnak Montenegró ellen, meggyőző diadal lett a vége, a magyar csapat mindegyik negyedben három gólt dobott.

A Margitszigeten vb-csoportmeccsen fogadta Montenegrót a magyar férfi vízilabda-válogatott. Idén eddig kétszer mérkőztek a felek, mindkétszer Magyarország győzött.

1. negyed

Német-amerikai játékvezetők sípjelére indult a találkozó, a magyar csapat hozta el a labdát a nyitó negyed elején.

Vámos Márton az első támadás és a támadóidő végén szerezte meg a vezetőgólt. 1-0

Az ellentámadást emberhátrányban kivédekezi a Märcz-csapat. A következő akció után viszont már nincs kegyelem, 1-1. De Pohl Zoltán részéről sem: 2-1!

Kiválogatjuk Neked a legfontosabb – és legérdekesebb híreket! Nézd meg az összeállításunkat, innen: Google Hírek, MTI (Magyar Távirati Iroda), Fecebook Hírek, Twitter Hírek, OS, OTS, ÖS!

Marko Petkovic kiegyenlít (2-2).

Elszórt magyar emberelőny, két pontatlan passz érkezett egymás után. A túloldalon Vogel Soma, a Ferencváros kapusa véd. Elöl aztán Vámos Mártonnak kell gyorsan befejeznie egy támadást, fölé is dobja. De aztán Vogel megint a helyén. Marad a 2-2. Aztán megint Vogel!!! Másodpercekkel a negyed vége előtt újra vezet a magyar csapat (3-2), Zalánki Gergő bal keze villant.

Radovic egy szemvillanás alatt kihasznál viszont egy emberelőnyt, 3-3.

2. negyed

A másoik labdaelhozatal Montenegróé. Vogel kapus bátran kijön és szerel!

Zalánki Gergő hibájából montenegrói ötméteres: kihagyják.

Manhercz Krisztián két kihagyott helyzete után gólt kapunk, 3-4.

Labdaszerzés után magyar emberelőny és gól, Jansik Szilárdra megy a figura, 4-4. Ugyanő próbál aztán ejteni nagy helyzetből – kapufa.

Újra magyar vezetés, 5-4-re távolról Zalánki Gergő alakítja az eredményt.

Először két gólos magyar előny! 6-4, emberelőnyből Zalánki Gergő!!! Zsinórban három magyar gól.

Ez a félidő eredménye is.

3. negyed

Térfélcsere után hosszú percekig nincs gól, Vogel Soma lehúzta a rolót. Varga Dénes lő aztán gólt, de megvideózzák… és nem veszik vissza! 7-4!

Vogel Somának közben már 13 lövés, 9 védés a lőlapján. Világklasszis.

Vámos Márton teszi be a 4-et különbségként, 8-4. 5-0-s sorozat… Ami Vogel Somának nem kevésbé érdeme.

Jansik Szilárd ejt! 9-4.

Marko Petkovic töri meg a montenegrói gólcsendet (9-5).

9-6, lejáró montenegrói emberelőny végén.

4. negyed

A harmadik ráúszásnál ismét a magyaroké a labda, a kapu előtt kicsit peches Manhercz Krisztián révén.

Vámos Márton kiállítása után zsinórban a harmadikat most Montenegró dobja, 9-7.

Pohl kezéről megy magyar kapufára a labda, megszerzése után Märcz Tamás kér időt.

Ezt követően Varga Dénes a kapu mindkét oldala felé pontatlanul lő…

Magyarország töri meg a percekig tartó gólcsendet, Zalánki Gergő! 10-7. Három és fél perc hátra.

Angyal Dániel és Manhercz Krisztián összjátéka után utóbbi alakítja 11-7-re a mérkőzés állását. Eldőlt…

A montenegrói időkérést követően Marko Petkovic lövi ki az utolsó pókot is, már a negyedik gólja. 11-8.

Gyors magyar ellentámadás végén Burián Gergelyé talán az utolsó szó? 12-8.

Igen. Magabiztos győzelemmel nyeri csoportrangadóját a vb-nyitányon a magyar válogatott. A csoport másik mérkőzésén Georgia megverte Brazíliát, a papírforma szerint irány a legjobb nyolc!

A mérkőzés legjobbja – a Benedek Tibor-díjas – a kapus Vogel Soma lett, 11 védése volt az összecsapáson.

Zalánki Gergő (M4 Sport): „A hangulat eszméletlen volt. Ez már a sokadik hazai világeseményünk, de most sem hagytak minket cserben a magyar szurkolók, köszönjük nekik. A csapat most nincs jó formában, hullámzóan játszunk, sok hiba volt, apróbb butaság, komoly csapatok ellen azért ez nem fog így menni, van pár napunk még, hogy letisztázzuk egymás között a dolgokat.”

Märcz Tamás (M4 Sport): „Korábban is elmondtam, nem feltétlenül lesz most a legjobb a csapat. Gyors a játékvezetés is, gyorsan jönnek a kiállítások, fel fogjuk venni a ritmust. Masszív, jól is játszott ez a megfiatalított montenegrói csapat. Kellenek a jó védőjátékosok, hogy lehessen tartani a szorosat… Szépen fogunk fejlődni szerintem még előre. Csúcsosodik majd…”

Szólj hozzá! Mondd el a véleményedet, mert nekünk fontos a véleményed, mert a Hirmagazin.eu Online Média olvasója vagy, és mi megbecsüljük olvasóinkat!

A vélemény szabadon kijelenthető, így nincs jó – vagy rossz vélemény, minden vélemény a maga nemében ÉRTÉK!

Osztd meg a cikket, ha tetszett, hogy mások is elmondhassák a véleményüket! Hirmagazin.eu

Nyitókép: MTI/Kovács Tamás