Budapest
2024. április. 27. szombat
HomeSportLabdarúgás, fociVarga Barnabás négygólos parádéjával ütötte ki a Fradi az MTK-t..

Varga Barnabás négygólos parádéjával ütötte ki a Fradi az MTK-t..

A 223. örökrangadót játszották a labdarúgó NB I 19. fordulójában, ezúttal a Ferencváros fogadta az MTK-t, és bár az első félidő végén még döntetlen volt az állás, a második félidőben Varga Barnabás parádéjával nagy különbségű győzelmet (5–1) aratott a hazai csapat.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–MTK Budapest 5–1 (Varga B. 22., 52., 53., 57., Loncar 66., ill. Bognár I. 31.)

A mérkőzés online közvetítését ide kattintva lehet nyomon követni!

Ilyen sem fordult elő mostanában, két csatárral állt fel a Ferencváros. Dejan Sztankovics úgy lehetett vele, a legjobb, ha a 2024-es esztendő első hazai mérkőzésen ráijesztenek az ellenfélre, és az elmúlt idénybeli gólkirályt, Varga Barnabást (26 gól) és a góllövőlistát ezúttal vezető Kenan Kodrót (11 gól) is a csapatba állítja. De a hadrendben nemcsak ez volt a váratlan húzás, hanem az egész… A jelek szerint a szakmai stáb nem vesztegette idejét a téli felkészülés alatt, olyan taktikai felállásban játszottak a zöld-fehérek, amit régen láttunk magyar pályán. Hátul mindössze három védő volt, ha nagyon kellett, Habib Maiga segített vissza, a két csatárt pedig négy klasszikus támadó szellemű középpályás támogatta.

Az egyfajta erődemonstrációval felérő hadrend hamar meghozta a gyümölcsét, miután a Fradi – kis túlzással – végig egykapuzta a meccs első periódusát, a 22. percben megszerezte a vezetést.

A gólt ki más, mint Varga Barnabás szerezte!

A felkészülés alatt teljes értékű munkát csupán a spanyolországi edzőtábor utolsó öt napján végző csatár persze fejjel volt eredményes, súlypontemelkedését érdemes lesz utólag elemezni, a feje búbja olyan magasan volt, mint a talajról elrugaszkodó kapus magasba emelt kézfeje. De hiába a mezőnyfölény, a magas hazai labdabirtoklási mutató (72 százalék), a szünetig egyenlített az MTK. A Dibusz Dénest helyettesítő Varga Ádámnak a ferencvárosi kapuban sok dolga addig nem volt, a vendégek első valamirevaló támadásukból egyenlítettek. A gólhoz némi szerencse is kellett, ha Bognár István lövése nem pattan meg, aligha köt ki a hazai kapuban a labda. Az első félidő lefújása előtti pillanatokban Varga Barnabás ugyan ismét a kapuba fejelt, Bogár Gergő játékvezető a videobíró segítségével lökés miatt nem ítélt gólt. Mindenesetre intő jel volt ez a Ferencváros számára, a domináns futball önmagában kevés a győzelemhez.

A második félidőben aztán következett a Varga-show!

Miközben a lelátón Marco Rossi szövetségi kapitány igazgatta elegáns svájcisapkáját, Varga Barnabás magasabb fokozatba kapcsolt. Négy perc lefogása alatt három gólt szerzett, fejjel, lábbal, majd ismét fejjel volt eredményes. Elképesztő formában játszott, nem sokkal később hanyag eleganciával adott laza sarkazós gólpasszt az ugyancsak remek napot kifogó Stjepan Loncarnak, és ha figyelembe vesszük, hogy a szünet előtt is fejelt egy gólt, amit a videobíró érvénytelenített, Varga tízes osztályzatához nem férhetett kétség. Különösen annak tudatában, hogy a felkészülés alatt sokáig külön dolgozott, két hete végez teljes értékű munkát, így a 67. percben Dejan Sztankovicsnak le is kellett cserélnie. 5–1

19. FORDULÓ

null
fotó 2024.02.06.NB I: FTC–MTK 5–1 (FOTÓ: ÁRVAI KÁROLY)

Legutóbb Hahn János kapott tízes érdemjegyet, 2020. november 7-én, a Puskás Akadémia elleni 6–2-es találkozón szerzett négy gólt. A Paks csatárának harminchét perc kellett a mesternégyeshez, Varga Barnabásnak ezúttal harminckettő… Az évezredben ő az ötödik, aki tízes osztályzatot kap a Nemzeti Sport tudósítóitól, Waltner Róbert (ZTE), Pál András (MTK), Bajzát Péter (Pécs) és Hahn János (Paks) után Varga Barnabás is beírta (befejelte) magát a történelemkönyvekbe. A ferencvárosi krónikások is újabb nevet véshetnek be a noteszükbe, Páncsics Miklós, Szabó Ferenc, Nyilasi Tibor, Fischer Pál után ő az ötödik Fradi-játékos, aki tízes osztályzatot kapott.