11.8 C
2024. április. 27. szombat
HomeSportSporthirekVarga Barnabás három, a Ferencváros hat gólt szerzett a Paks ellen

Varga Barnabás három, a Ferencváros hat gólt szerzett a Paks ellen

A Ferencváros egy félidő alatt szerzett hat góljával eldöntötte a három pont sorsát a labdarúgó NB I 5. fordulójában a Paks ellen (6–1).

A második félidőben már nem sok minden történt, így megszakadt a Paks veretlenségi sorozata.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ
Ferencvárosi TC–Paksi FC 6–1 (A. Traoré 10., Varga B. 19., 29., 42., S. Mmaee 45+3., Nguen 45+6., ill. Kovács K. 35.)
Budapest,
Groupama Aréna, 7657 néző. Vezette: Berke

A TALÁLKOZÓ ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

Osztálykülönbség – de vajon hány osztályról van szó?

A csütörtökön még Litvániában Ekl-selejtezőt nyerő Ferencvárost egyáltalán nem viselte meg a csütörtök-vasárnap meccsritmus és az utazás, a hétközi nemzetközi kupameccshez képest négy helyen változó együttes (Pászka Lóránd, Anderson Esiti, Tokmac Nguen és Mohamed Ali Ben Romdan játszott Eldar Civic, Sigér Dávid, Kristoffer Zachariassen és Marquinhos helyett) fittyet hányva a rekkenő hőségre szenzációs futballal és hatalmas elánnal átgázolt az indiszponáltan, percről percre hitehagyottabban futballozó Pakson, a félidőben ugyanis már 6–1 állt az eredményjelzőn az FTC javára.

A Fradi sorra dolgozta ki a helyzeteit, s feltűnő volt, hogy minden játékosa nemcsak fegyelmezett, hanem rendkívül odaadó volt, a futballisták nem kímélték magukat – beszédes volt a harmadik gólt megelőző szituáció, amikor a lassan közönségkedvenccé váló Mohammed Abu Fani nem hagyta, hogy az alapvonalon túlra guruljon a labda, s a nála lényegesen jobb helyzetben lévő paksi védő elől középre kanalazta a labdát, Varga Barnabás pedig együtt élt a játékkal, berobbant, és a kapuba lőtt.

Fradi
Adama Traoré ma is nagy formában játszott (Fotó: Koncz Márton)

A Ferencváros látványos elemekkel szövögette akcióit, átlépős, valamint testcselek, kötények színesítették játékát, a széleken gyakran került a védelem mögé, és középen is rendre akadt olyan futballistája, aki fel tudta venni a labdát – az lehetett az ember érzése, a bajnoki címvédő labdarúgóinak mindig van legalább két lehetőségük üres emberhez passzolni. A hazaiak közül többen is kimagasló teljesítményt nyújtottak, Samy Mmaee sallangmentesen védekezett, valamint gólt is szerzett, Mohammed Abu Fani újfent a gólpasszok terén jeleskedett, Tokmac Nguen a legszebb napjait idézve bolondította az ellenfél védőit, Adama Traoré tarthatatlan volt a jobb szélen, Varga Barnabás erejéből pedig – a Hamrun elleni Ekl-meccshez hasonlóan – mesterhármasra futotta, tíz tétmeccsen tíz gólt jegyez. Ezzel szemben a vendégeknél alig láttunk értékelhető megmozdulást, a védekezés sokszor elcsúszott, a játékosok lassan reagáltak, s a párharcokat is elvesztették fontos helyzetekben. A 6–1-es félidei állásról még azt is mondhatjuk, hízelgő volt a Paksra nézve, hiszen Pászka Lóránd, illetve Mohamed Ali Ben Romdan is eltalálta a kapufát, a Paks pedig egyetlen valamirevaló lehetőségéből szépített.

A fordulás után az volt csak a kérdés, mekkora különbséggel győz a Fradi. Nos, a szünetben hármat cserélő vendégek rendezték soraikat, s miután Böde Dániel beállt, a Paks egyre többet veszélyeztetett, a hazai védőknek meggyűlt a bajuk az egykori Fradi-kedvenccel. Az első játékrész gálaelőadását követően még úgy sem lehet hiányérzetük a hazai szimpatizánsoknak, hogy a második félidőben érintetlen maradt Szappanos Péter kapuja (Alekszandar Pesics kapufáig jutott), vastapssal díjazták a látottakat, s bizakodva várhatják a Zalgiris elleni visszavágót.