Hozzávalók:
2 kg őszibarack tisztítás után mérve
2 dl 100%-os narancslé
1-2 vanília rúd
2 tasak Dr. Oetker dzsemfix
80 dkg cukor
1-2 evőkanál levendulavirág
Számtalan bébiételes üveg halmozódott fel a konyhában, és mivel felbontás után a lekvár nem áll el sokáig, ezekbe került a lekvár.
Szerencsére a piacon nagyon szép lédús őszibarackot tudtam vásárolni, amely az eladó szerint több mint 3 kg volt, hámozás és tisztítás után csak két kiló maradt.
A barackot meghámoztam, kiszedtem a magját és felkockáztam. A tisztítás után érdemes lemérni a súlyát lével együtt, hogy ehhez tudjuk mérni a cukor és a dzsemfix mennyiségét. Közben a bébiételes üvegeket kiforráztam a kupakkal együtt.
A barackot egy nagy lábosba tettem és kb. 20 percig főztem, közben hozzáadtam a narancslevet, a vaníliarúd kikapart magjait, és a rudat is beledobtam.
A levendulavirágot én külön felfőztem, egy kis lábosban vizet forraltam és a szárított levendulavirágot két –három percig forraltam, majd egy fedővel letakarva hagytam a gőzben, hogy kioldódjanak az illóolajok. Az így kapott levet leszűrtem és ezt is hozzáadtam a barackhoz. A főzés végén a vanília rudat kihalásztam belőle, de a magok szépen úszkáltak továbbra is a barack mellett.
20 perc után a cukrot is hozzáadtam, átkevertem, majd végül a dzsemfix következett, én két tasakkal tettem bele, de így is elég sűrű lett a végeredmény. Még 3 percig hagytam forrni, majd lezártam a lángot alatta. Azért hogy ne legyen darabos bot mixerrel még átkevertem, így tényleg dzsemes lett a végeredmény.
A forró dzsemet üvegbe töltöttem, majd a biztonság kedvéért celofánnal lezártam, mert a bébiételes üveg kupakja nem zár jól. Fejre állítottam 5 percre, majd ment a takarók közé dunsztba.
Az ízén a levendula és a vanília annyira nem érződik, legközelebb kicsit bátrabb leszek, de nagyon finom lett a végeredmény, és talán egy kicsit kevesebb cukorral fogom eltenni.
Forrás:noinetcafe;