Végül a magyar álláspont legyőzi a brüsszeli migránspolitikát.
Viharos körülmények között sikerült visszaverni azt a támadást a brüsszeli csúcstalálkozón, amely arra irányult, hogy több pénzt és több jogot kapjanak a migránsok – ezt Orbán Viktor miniszterelnök jelentette be a legutóbbi állam- és kormányfői csúcstalálkozó után. Elmondta, a brüsszeli csúcs békés, joviális tanácskozásnak indult, de viharosra sikeredett.
A miniszterelnök ismertetése szerint, Magyarországot a migráció kapcsán több ország is megtámadta, és egy utolsó akciót indítottak annak érdekében, hogy azokat a célokat, amelyekkel a migránsokat be tudják hozni az Európai Unió területére, most áterőszakolják a miniszterelnökök tanácsülésén.
2015 januárjában Orbán Viktor egyedüliként, a párizsi Charlie Hebdo szerkesztősége ellen elkövetett terrorcselekmény után kijelentette, azért vannak ilyen merényletek, mert bevándorló országot csináltak a nyugat-európai politikusok a saját országaikból, ezért őket is terheli a felelősség – fogalmazott Kovács István, az Alapjogkért Központ stratégiai igazgatója.
A V4 egy meghatározó blokk lett
Elmondta, ebben az időben Orbán Viktor volt az egyedüli, aki ezt a véleményt nyíltan felvállalta, míg az európai, de a világpolitika is úgy gondolta, hogy ilyen kijelentéseket nem lehet tenni. Hozzátette, akik egyet is értettek a magyar miniszterelnökkel, azok is csendben maradtak. 2016-ra már azonban összeállt a visegrádi négyek koalíciója, amely már egy meghatározott blokk tudott lenni az Európai Unión belül – fűzte hozzá.
Mint mondta, a V4 országai (Magyarország, Szlovákia, Csehország és Lengyelország) megakadályoztak egy sor intézkedést a kvóták ügyében és különböző jogalkotási folyamatokban is. Kovács István szerint, a visegrádi országokkal sok tagállam egyetértett, a kvóták ügyében például Bulgária és Finnország is a V4-k mellett foglalt állást.
Meggyengültek a migrációpárti államok
Később az olasz politika is radikális fordulatokat vett, és elmondása szerint a további tagállami választásokon is olyan erőviszonyok bontakoztak ki, amelyek rendre meggyengítették a migráció úgynevezett „barátait” – fogalmazott Kovács István a Kossuth Rádió Ütköző című műsorában. A migrációt támogató országok közé sorolta a német-francia tengelyt, melyek ereje szintén csökkent az elmúlt időszakban a belpolitikai válság miatt.
Hozzátette, a migrációt támogató országok közé a Benelux államokat lehet még sorolni, amelyek jelen pillanatban egységet mutatnak ezen a területen. Véleménye szerint a többi ország álláspontja is ingadozik, és már nem támogatják olyan erősen az illegális bevándorlást, mint korábban.
Születnek-e újabb jogszabályok?
Napjainkban eltérő fázisban vannak a jogalkotási tervezetek, ezért nehéz megmondani, hogy a következő időszakban születnek-e még újabb jogszabályok – erről már Tóth Norbert nemzetközi jogász beszélt a rádió műsorában. Elmondta, a jogalkotó szervek közül az Európai Tanács az, amely tagállami szinten ülésezik, és az összetétele a különböző európai tagállami választások szerint változik vagy cserélődik.
Úgy véli, még vannak olyan ügyek, amelyeket a 2016 elején elindított migrációs jogszabályozási csomag tartalmaz. Szerinte, ha ezeket a folyamatokat felgyorsítják, akkor egy részük még a májusi európai parlamenti választásokig révbe érhet. Ezeket az ügyeket jelenleg az Európai Parlament tárgyalja, de az Európai Tanács is most alakítja ki az álláspontját, bár a tanácsban sokkal több a vita, mint a parlamentben – tette hozzá.
Az Európai Tanács már a józan ész jeleit mutatta
Kovács István szerint az elmúlt időszakban az Európai Tanács már a józan ész jeleit mutatta, és sokszor megfékezte a migrációval kapcsolatos jogalkotási szabályokat. Az Európai Parlament és az Európai Bizottság azonban kifejezetten a migráció motorjának nevezhető – jegyezte meg. Hozzátette, a bizottság javasolta azt a sok elemből álló rendszert, amelyik 7 különböző jogszabály formájában öntene formát. Ezek azok a jogszabályok, amelyek legalizálnák a bevándorlást az Európai Unió területén belül.
Kovács István közölte, ebben a kérdésben az Európai Bizottság legnagyobb szövetségese az Európai Parlament, amely már saját kezdeményezésekkel is előáll a témában, mint például a közelmúltban tárgyalt humanitárius vízum ügye. Hozzátette, jelentős esélye van annak, hogy májusban az Európai Parlament, és legkésőbb ősszel pedig az Európai Bizottság is jelentős átalakuláson mehet át.
Plakátháború Brüsszel és Budapest között: Magyar győzelem, újra járja az utcákat Orbán kisteherautója
A nap jó híre az, hogy ismét Brüsszel utcáit járhatja az a kisteherautó, amelyen a magyar kormány bizonyítható értékű plakátja lerántja a leplet Guy Verhofstadt volt belga miniszterelnökről, az Európai Parlament liberális frakciójának vezetőjéről. Arról a politikusról, aki Orbán Viktor egyik legeltökéltebb ellenfele az Unióban s aki aktívan közreműködik abban, hogy a bevándorláspárti politika minél nagyobb teret nyerhessen az unióban.
Mintha a vesztét érezve lelke mélyén tisztában volna vele, hogy komoly remények fűződnek ahhoz, hogy Guy Verhofstadt a májusi EP választások után már nem lesz tagja az Európai Parlamentnek. Vagy ha személyesen mégis, akkor legatyásodva, erőtlenül, ügydöntő intézményes akaratképzésre alkalmatlanul.
A magát a demokrácia, a jogállam kérlelhetetlen bajnokaként feltüntető sorosista migránssimogató politikus legutóbb arra vetemedett, hogy a kettős mércét, a szólás- és véleményszabadság sérelmére elkövetett aljasságot két egymáshoz megszólalásig hasonló, csak éppen ellentétes érdekű ügyben is alkalmazni merte. A brüsszeli rendőrökkel ugyanis kicenzúráztatta azt az óriásplakátot, amely a fényképe mellett a következő szöveget tartalmazta:
„Százak haltak meg terrortámadásokban 2015 óta… De Guy Verhofstadt azt mondja: nincs migrációs válság. Ez őrültség!”
Ezt a minden szavában tényszerű megállapítást ugyanis nem engedte szabadon bemutatni a brüsszeli polgároknak. Nyilván tartott attól, hogy az igazság kimondásától már rég elszoktatott, stupidként kezelt, lenézett belgák nem olyan balgák, hogy fel ne ismernék a tiszta szó erejét, Orbán Viktor politikájának helyességét. Azt a harcot, amit az európai népek érdekében vív.
Félelemre Verhofstadtnak komoly oka van, hiszen a minap kirobbant belga kormányválságot, a kényszerű kisebbségi kormányzást a jobboldali Új Flamand Szövetség éppen azzal idézte elő, hogy kilépett a négy éve működő kormánykoalícióból, amely az ENSZ migránscsomagja mellett állt ki. Az éppen ma elfogadott csomag – ez a nap rossz híre – fő tétele ugyanis Verhofstadt szíve csücske, a bevándorlás emberi joggá tétele a világban. Ami természetesen képtelenség, de a Verhofstadt féle globalisták, a Soros vezérelte szűk európai elit érdekeinek megfelelően, az ötszázmillió európai polgár akaratával ellentétben ezt akarják ránk erőltetni.
Ennek vadhajtásait, a terrorizmust, a 2015 óta százak halálát okozó bevándorlás tarthatatlanságát akarta eltitkolni Verhofstadt a brüsszeliek elől. Előző írásomban idéztem a kormányfőt, aki megfelelő választ helyezett kilátásba azok számára, akik „belénk harapnak”. Maga a kisteherautó útnak indítása is reakció volt egy Orbánt lejáratni akaró hazug tartalmú óriásplakátjára.
Az ezt hordozó kisteherautó nem csak Brüsszelben járt szabadon, de Magyarországon is korlátozás nélkül közlekedhetett. Senki nem akadályozta a hazugság terjesztését. Pontosabban egy valami mégis. Maga a szöveg, amiről ordított a valótlanság, amit se külföldön, se itthon már nem hisznek el az emberek. Kudarcot is vallott a főlibsi aknamunkája.
Ezzel szemben Orbán Viktor kisteherautós óriásplakátja kétszeresen is célba ért.Elsőre ugyanis Verhofstadtot ütötte meg a guta a látványától olyannyira, hogy jó liberálfasisztához, antidemokratákhoz méltón azonnal le is tilttatta a már kisebbségbe szorult belga kormányban lévő haverjaival a közlekedését. Azzal viszont nem számolt, hogy a valóságnak még egy liberális demokrata, tehát hazug kormány sem képes minden határt átlépve ellenállni.
A tiszta szó ugyanis kikényszerítette a magyar kormány akaratának érvényesülését, hogy megfelelő választ adjon a cenzúrázó neomarxista antidemokratáknak. Ennek köszönhető, hogy újból közlekedik a kistehertautó, hogy a belga rendőrök már nem állják útját a Verhofstadt aljasságát leleplező plakát brüsszeliek előtti megjelenítésének. Bizonyítja, hogy az emberek akaratát nem lehet még a magasságos urak vörös bársonyszőnyege alá se besöpörni.
Orbán Viktor politikájának óriási futamgyőzelme a plakátháború megnyerése.Biztatás arra, hogy ez a siker a májusi EP választáson kiteljesedik, az elit mosolygós álarca sárba hullik, az emberarcú Európai Unió pedig erősödésnek indul.
Forrás: vilagfigyelo.com