2024. május. 7. kedd
HomeSportA magyar foci múltja, jelene és jövőjeValóra vált álom! Csoportelsők vagyunk, nézzétek, kik között!

Valóra vált álom! Csoportelsők vagyunk, nézzétek, kik között!

Franciák, angolok, németek, spanyolok és olaszok. Bizony, ebben a listában van a magyar csapat is!

Miután 0:0 lett az osztrák-portugál meccs, stabilan, 2 ponttal vezetőnk az F csoportban. Persze még hátra vannak a portugálok, de annyit kijelenthetünk, hogy a magyar csapat az Eb egyik legnagyobb meglepetése.

Érdemes elidőzni ezen a táblázaton, és végignézni, milyen csapatok mellett vagyunk pillanatnyilag mi is csoportelsők:

Két ponttal vezetjük a csoportot, 0-0 lett az osztrák-portugál meccs

Cristiano Ronaldo kihagyott egy büntetőt, sőt, les miatt a fejesgólját sem adták meg.

ronaldo

A portugál válogatott gól nélküli döntetlent játszott Ausztriával az Eb szombati játéknapján, az F csoport második fordulójában.

A kezdőként pályára lépő Cristiano Ronaldo pályafutása 128. válogatott mérkőzését játszotta, ezzel megdöntötte Luis Figo csúcsát, és immár önállóan vezeti a portugálok örökranglistáját.

A Real Madrid csatára viszont nem tudta méltóképpen ünnepelni karrierje újabb mérföldkövét, mert a meccs folyamán több gólhelyzetet kihagyott, a 79. percben a kapufára lőtt egy büntetőt, majd amikor a 85. percben mégis betalált, a játékvezető les miatt – jogosan – nem adta meg a gólt.

A portugálok fölényére jellemző, hogy 23 alkalommal kísérleteztek kapura lövéssel, az osztrákok viszont csak háromszor. Mégsem tudták megszerezni a vezetést.

Az F csoportot a harmadik forduló előtt így továbbra is a magyar válogatott vezeti.

Bernd Storck csapata szerdán Portugáliával találkozik, és komoly esélye van a nyolcaddöntőbe jutásra.

Hajnalig ünnepelte a magyar csapatot az ország

Ezúttal úgy tűnt, ez a mámoros éjjel tényleg soha nem ér véget.

Budapest, 2016. június 18.
Villamos tetején áll egy szurkoló az ünneplõ tömeg között a fõvárosi Erzsébet körúton a Wesselényi utca közelében a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja második fordulójában játszott Izland – Magyarország mérkõzés végén 2016. június 18-án. A magyar labdarúgó-válogatott a hajrában egyenlítve 1-1-es döntetlent ért el Izland ellen.
MTI Fotó: Balogh Zoltán