Home Nagyvilág Utazás, túrák külföldön Utazz a világ legtisztább városaiba!

Utazz a világ legtisztább városaiba!

Manapság ritka, mint a fehér holló olyan települést, várost találni, ahol a város szép, rendezett, a fű zöld, a levegő tiszta és a városok élhetőek, valóban tiszták.

Amikor ennyire tiszta helyre vágyunk inkább meg szoktunk szökni a városokból, hegyekbe, egy csöndes patak mellé, ami lehetőleg eldugott a világ szeme elől. De kedves hölgye és urak boldog lehetünk, hiszen ha tiszta levegőre vágyunk nem kell hegyi falúba, eldugott patak mellé utaznunk, mert a When On Earth felmérése alapján a következő városok a világ legtisztább városai.

Adelaide, Ausztrália

Adelaide

Adelaide Dél-Ausztrália fővárosa és egyben Ausztrália ötödik legnagyobb városa. A 2011-es népszámlálás adatai alapján a város lakossága 1 230 000 fő. A várost 1836-ban alapították, mint tervezett fővárost, amely a britek által betelepült Ausztrália tartomány központjául szolgált volna.

William Light ezredes egyike volt a város alapítóatyáinak, akik részt vettek a város megtervezésében, és ő volt az, aki kiválasztotta a helyet, amely közel esik a Torrens-folyóhoz, mely területen eredetileg a kaurna népcsoport tagjai éltek. Light tervei alapján a város úthálózata rácsszerkezetű lett, melyeket széles sugárutak és nagy közterek tagolnak, valamint az egészet parkok veszik körül. A korai Adelaideben vallási szabadság és politikai progresszívizmus lengte be a kor éráját, valamint a polgári szabadság, amely a „templomok városa” gúnynév ráragasztásához vezetett.

Helsinki, Finnország

Helsinki Finnország fővárosa és egyben legnagyobb városa. Az európai kontinens legészakibb fővárosa. Helsinki városát 568 531 ember lakja, a fővárosi régióban 976 222 fő élt 2004-ben.

Az Economist Intelligence Unit 2013-as rangsora szerint a világ nyolcadik legélhetőbb városa volt, ezt az előkelő helyét ma is tartja. A finnek híresen egészséges nemzet, rengeteg sportággal büszkélkedhetnek, és ne feledjük itt a téli sportok szerelmesei is minden vágyukat kiélhetik.

Kobé, Japán

Kobé, a régebbi nevén Mukó, milliós nagyváros Japánban. A település jelentős kikötő, emellett a Hjógo prefektúra székhelye is. A Kanszai régióban, Oszakától nyugatra elterülő Kóbe az Oszaka–Kóbe–Kiotó várostömörülés szerves részét képezi. A város Japánban egyike a 17 kijelölt városnak.

Ez a település egyike volt azon városoknak, amelyeknek elsőként nyitották meg kapuikat a nyugat felé a zártság politikája után. Az 1850-es évektől Kóbe hatalmas kikötővárossá nőtt. Bár az 1995-ös Nagy Hansin földrengés után a város vesztett kikötői jelentőségéből, mára Japán negyedik legnagyobb tengeri forgalmi központja lett.

Gazdaságának alapja a hajógyártás, az acélipar, a műanyaggyártás, a textilipar, a könnyűipar és az élelmiszeripar. Kóbé-ban számos nagyvállalat székel, mint az ASICS, a Kawasaki és a Kobe Steel, valamint több mint 100 vállalatnak van itt az ázsiai vagy Japán központja.

Brisbane, Ausztrália

Brisbane Ausztrália harmadik legnagyobb városa, egyben Queensland állam fővárosa és legnépesebb városa. Közel fekszik a Csendes-óceánhoz, a Brisbane-folyó mellett, az állam délkeleti részén. A várost Sir Thomas Brisbane-ról nevezték el, aki Új-Dél-Wales kormányzója volt 1821-tól 1825-ig. A város fejlődése 1945 után ismét fellendült. 1974-ben viszont az árvíz jelentős pusztítást tett végbe, amit újjáépítés követett. Konferenciaközponttal és egyetemmel rendelkezik. Itt rendezték az 1982-es nemzetközösségi játékokat, az 1988-i Világkiállítást. 2004-ben itt tartották a rovarászok nemzetközi konferenciáját, 2005-ben pedig az IUFRO (International Union of Forest Research Organizations vagyis Erdőkutatási Szervezetek Nemzetközi Uniója) világkonferenciáját.

 

Forrás: delina

Kép: https://commons.wikimedia.org

Exit mobile version
Megszakítás