Home Főhírek Bűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfó Újra bíróság előtt a 2005-ös ingatlanmutyi

Újra bíróság előtt a 2005-ös ingatlanmutyi

Vádat emelt az ügyészség a 2005-ös terézvárosi ingatlan-privatizációban szerepet vállalt értékbecslők ellen.

Még a kétezres évek elején, az akkori szocialista-szabaddemokrata önkormányzat több, nagy értékű ingatlant adott el, többnyire külföldi cégeknek.

Már korábban is indult büntetőügy emiatt. A mostani vádemelést az indokolja, hogy az ügyészség szerint az értékbecslők szándékosan alulértékelték az ingatlanokat, és ezzel milliárdos veszteséget okoztak a 6. kerületnek.

Pályáztatás nélkül, mindössze néhány tízezer forintos négyzetméterenkénti áron adott el befektetési társaságoknak műemlék jellegű házakat 2005-ben az akkor szocialista-szabaddemokrata többségű terézvárosi önkormányzat. Több ingatlant is értékesítettek ily módon, többek között az Andrássy út 2. és 45, az Anker köz 1-3. és az Oktogon 4. szám alatti házat.

A 2010-es választások és az MSZP-SZDSZ többség leváltása után az önkormányzat felmérte az ingatlanprivatizáció következményeit és megállapította, hogy a piaci értéknél olcsóbban eladott ingatlanok miatt a kerületet több milliárd forint kár érte.

A privatizációban részt vevő értékbecslők ellen büntetőeljárás indult, mert a gyanú szerint szándékosan alulértékelték az ingatlanokat. Az ügyészség most vádat emelt a két szakértő ellen.

„A Fővárosi Főügyészség a két értékbecslővel, mint bűnsegédekkel szemben különösen jelentős, illetve különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a fővárosi Törvényszékre” – fogalmazott a Főügyészség szóvivője Bagoly Bettina.

A vádirat szerint az egyik értékbecslőt az azóta elhunyt szocialista polgármester Verók István, társát pedig a szintén MSZP-s Fürst György akkori alpolgármester vette rá az értékbecslések meghamisítására. A hamis szakvélemények miatt az ügyben szereplő négy ingatlant az önkormányzat a piaci árnál 820 millió forinttal olcsóbban adta el. Más, terézvárosi ingatlanértékesítések kapcsán az ügyleteket megszavazó szocialista és szabaddemokrata képviselőket a bíróság hanyag kezelés miatt megrovásban részesíatette. Fürst György pedig hűtlen kezelés miatt felfüggesztett börtönbüntetést kapott.

Mivel a volt alpolgármesterrel kapcsolatban azóta több más ingatlanértékesítés kapcsán is felmerült a hűtlen kezelés gyanúja, az ügyészség az ő esetében perújítást kezdeményezett, amit a Fővárosi Ítélőtábla elrendelt.

Forrás: M1

Exit mobile version
Megszakítás