Hirmagazin
Image default
HáborúKiemelt külföldi hírekKülföld

Újabb palesztin újságírót öltek meg Gázában

Mohammad Abu Hattab csütörtök este élő adásban tudósított a gázai Nasser kórház előtt, harminc perccel később megölték.

A Palesztin Hatóság által működtetett televíziós hálózat szerint a Palesztin Televízió tudósítója és 11 családtagja meghalt csütörtökön a Gázai övezet déli részén egy izraeli légicsapásban – olvasható a CNN-en. 

Mohammad Abu Hattab csütörtök este élő adásban tudósított a gázai Nasser kórház előtt; harminc perccel később, amikor hazatért, a tudósítót megölték – jelentette a csatorna. Az izraeli hadsereg nem kommentálta azonnal az esetet, és a CNN sem tudta függetlenül megerősíteni a háznál történt robbanás forrását. A Palesztina TV nem tett közzé olyan bizonyítékot, amely közvetlenül izraeli csapással hozta volna összefüggésbe.

Hattab halála megrázkódtatásokat okozott a szerkesztőségben, a Palesztina TV újságírója, Salman Al Bashir érzelmes riportot készített az adásban, amely könnyekig hatotta a televízió egyik műsorvezetőjét – írták.

Nem érzik magukat biztonságban

Nem tudjuk ezt tovább elviselni. Kimerültünk, mi itt áldozatok és mártírok vagyunk, akik a halálukra várnak, egymás után halunk meg, és senki sem törődik velünk, vagy a nagyszabású katasztrófával és a gázai bűnténnyel” 

– mondta.

„Nincs védelem, egyáltalán nincs nemzetközi védelem, nincs védettség semmivel szemben, ez a védőfelszerelés nem véd meg minket, és ezek a sisakok sem” –  folytatta Al Bashir, miközben levette saját sisakját és védőmellényét, amelyen világos betűkkel a PRESS felirat volt olvasható.

„Ezek csak feliratok, amiket viselünk egyáltalán nem védenek meg egyetlen újságírót sem” 

– mondta.

Az adás említett részét itt tekintheted meg! – videó

Forrás

SKYTING MAGAZIN

Kapcsolódó hírek

Zelenszkij elégedetlen az USA-val: Vita az ukrán ásványkincsek felett.. – Írd meg a véleményedet erről!

Géza

A 64 éves Gareth Delbridge és az 58 éves Michael Spike Lewis olyan karbantartási munkálatokat végeztek, amelyekről senki nem szólt nekik, hogy már nem kell megcsinálniuk. Életükbe került (18+)

Géza

Támadás történt Ausztriában, Villachban: négy sérült, egy fiatal fiú életét vesztette.. (18+)

Géza
Megszakítás