Hirmagazin
Image default
Gazdaság

Újabb döntéseket hozott a gazdaságvédelmi operatív törzs – videó

Gyorsítják a beruházásokat – számolt be a részletekről Varga Mihály pénzügyminiszter.

Újabb ülést tartott a gazdaságvédelmi operatív törzs. Varga Mihály elmondta: döntöttek arról, hogy az állami beruházásokat gyorsítják azzal, hogy újabb eszközökkel egyszerűsítik és teszik hatékonyabbá a közbeszerzései ellenőrzéseket. Tovább fejlesztik az elektronikus közbeszerzési rendszert – tette hozzá.

Bejelentette azt is, hogy a kutatás-fejlesztéshez, innovációhoz kapcsolódó állami projekteket, beruházásokat mentesítik a bonyolult adminisztrációs szabályok alól, így gyorsabban és olcsóbban valósulhatnak a fejlesztések.

A pénzügyminiszter közölte azt is, hogy újabb forrásokat rendeltek a költségvetésből a beruházások támogatására. Az eredeti 4,5 milliárdról 7,1 milliárd forintra emelték az kkv-k eszközbeszerzési pályázatának keretét.

A cél az, hogy a beruházásokat egyszerre ösztönözzük az állam és a vállalatok oldaláról is – emelte ki.

Nyitókép: Czeglédi Zsolt

infostart

Hirmagazin.eu

Kapcsolódó hírek

Itt az az új MÁV-trükk: ezreket is megspórolhatsz a vonatjegyen, csak kevesen ismerik..

Géza

Orbán Viktor: „Nem szeretném, ha Magyarország vendégmunkásországgá válna”..

Géza

A kulturális és innovációs miniszter szerint a HU-rizont program 2025-ös pályázata, a magyar kutatókat és a magyar gazdaságot segíti, amely 8 Milliárd forint összkerettel indul..

Géza