Home Életmód Egészség - betegség Új kutatási eredmények érkeztek: így zuhan be hosszú távon a Pfizer vakcina...

Új kutatási eredmények érkeztek: így zuhan be hosszú távon a Pfizer vakcina hatékonysága..

Fotó: MTI/Rosta Tibor

A vakcinák azonban a súlyos megbetegedéseket valószínűleg megakadályozzák, vagyis a legfontosabb, hogy minél többen beoltassák magukat.

Koronavírus híreink itt!

Az Oxford Egyetem friss kutatása a BioNTech/Pfizer, valamint az AstraZeneca vakcináit hatásosságát hasonlította össze, pontosabban a két készítmény hosszú távú védelmi képességét a koronavírussal szemben. A Financial Times által részletesen elemzett kutatás arra a megállapításra jutott, hogy

a Pfizer hatékonysága a második oltás után négy hónappal közel a felére csökken.

A vizsgálatot több mint 700 000 brit páciens segítségével végezték és 2020 decembere, valamint idén augusztus közti adatokat elemeztek, vagyis már a vírus delta variánsát is számításba tudták venni.

A kutatás szerint a Pfizer oltása a második dózist követő egy hónap után 90 százalékos hatékonyságot mutatott, de ez az arány a második és harmadik hónapban 85, majd 78 százalékra csökkent. Két héttel a második oltás után az AstraZeneca a Pfizerrel szemben 68 százalékos hatékonyságú a koronavírusos fertőzések megelőzésében, három hónap elteltével ez a hatékonyság pedig 61 százalékra csökken. A tanulmány szerint tehát a Pfizer hatékonysága gyorsabb ütemben csökken, mint az AstraZenecáé, az oxfordi kutatók modellezése szerint négy-öt hónap elteltével a két vakcina hasonló, 50 százalék körüli védelmet nyújt.

Koronavírus híreink itt!

A tanulmány azt is alátámaszja, hogy az mRNA-oltást (Pfizer, Moderna) kapott embereknek szükségük lehet egy emlékeztető oltásra, de AstraZenecával oltottaknak is javasolható egy mRNA-oltás, hogy a tél közeledtével fokozzák a védelmet a delta variánssal szemben.

A kutatók azonban óva intettek attól, hogy bárki bármilyen következtetést levonjon a tanulmányból, legfőképp a két vakcina közti különbséggel kapcsolatban, és hozzátették, hogy a tanulmány során az összes fertőzöttet, köztük a tünetmenteseket is vizsgálták, és nem tettek különbséget a súlyos vagy kevésbé súlyos megbetegedések közt.

Az is kijelenthető, hogy a vakcinák a súlyos megbetegedéseket valószínűleg megakadályozzák, a vírus átvitelét azonban kevésbé, vagyis a legfontosabb, hogy minél többen beoltassák magukat.

blikk

Hirmagazin.eu

ElőzőHamarosan lakhatatlan lesz egy 24 milliós nagyváros.. – videók
KövetkezőEgész hétvégén folytatódik az augusztus 20-ai ünneplés
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás