Home Hírek Életmód Túl kemény a víz? Jöjjön 9+1 tanács és érdekesség!

Túl kemény a víz? Jöjjön 9+1 tanács és érdekesség!

Fotó: Unsplash.com

Rendszeresen használsz vízkőoldót, mégis rövid időn belül újra és újra megjelennek a makacs foltok? Nagy valószínűséggel a víz keménységével van ilyenkor a probléma. Mutatjuk, mi a megoldás!

Sokunk életét megkeseríti a vízkő, ami mögött a vízben található ásványi anyagok aránya áll. Ettől függően beszélhetünk lágy vízről és kemény vízről is. Általában az utóbbi okoz több bosszúságot. Jöjjön most a témában 9+1 tipp és érdekesség!

1. Lágy vagy kemény a víz?
A víz keménységét a kalcium- és magnéziumvegyületek aránya határozza meg, amelyek a vízben oldódnak. A lágy víz képes a fémeket és fém-oxidokat feloldani a csövekben, míg a kemény vízkőlerakódást okoz, ami eltömíti a csöveket.

2. Bőrproblémákat okozhat
A nem megfelelő víz nem csak a gépekre káros, hanem ránk is. Az ásványi anyagok töredezetté és fénytelenné teszik a hajat, valamint bőrünk pH egyensúlyát is felboríthatják.

Fotó: unsplash.com

3. Olcsó, de hasznos szerkezet
Már kétezer forint körüli összegért is vásárolhatunk úgynevezett vízkeménység mérőt. Töltsünk egy pohárba vizet a csapból, majd állítsuk bele az eszközt. Pillanatok alatt megtudjuk, nálunk milyen a víz.

 

4. Végezzünk egy gyors tesztet
Töltsünk fel egy palackot vízzel körülbelül harmadáig, majd adjunk hozzá néhány csepp folyékony szappant, és rázzuk össze. Ha a víz lágy, akkor hab képződik, a kemény víz esetében a szappan összekeveredik vele, és a víz zavarossá válik.

5. A legnépszerűbb a piacon
Az ionos vízlágyító a legnépszerűbb, ugyanis ez a leghatékonyabb. A benne található gyanta cseréli a vízben található anyagokat, aminek köszönhetően lágyabb lesz. Egyetlen hátránya, hogy rendszeresen újra kell tölteni gyantával.

6. Pénztárcabarát megoldás
A másik megoldás a mágneses lágyító. Ennek ára jóval kedvezőbb, azonban kevésbé hatékony. Előnye az ionossal szemben, hogy nem igényel akkora karbantartást.

7. Óvjuk meg a berendezéseket
A csaptelepekre tehetünk vízkőmentesítőt, ami szintén megszűri a kemény vizet. Ez azért fontos, mert így a lakás berendezésinek élettartamát tudjuk növelni.

8. Mindig töröljük szárazra
Ha kemény a víz az otthonunkban, akkor még jobban oda kell figyelnünk a vízkőtelenítésre. Erős vegyszereket alkalmazzunk, valamint minden használat után töröljük szárazra a csapokat és kagylókat.

9. Tablettát a vécétartályba!
vécé tartályában is megjelenhet a vízkő, ami szintén gondokat tud okozni. Takarításkor dobjunk bele egy vízkőmentesítő tablettát. Ez lehúzáskor a kagylót is tisztítja.

Fotó: Pexels/Hakim Santoso (Képünk illusztráció)

+1. Hagyjuk el az öblítőt
Használjunk egy kis ecetet és sót a mosáshoz, a hagyományos öblítők helyett. Ez a kombó nemcsak megvédi a mosógépet a szennyeződésektől és lerakódásoktól, hanem puha ruhákat is eredményez.

Fotó: Illusztráció:Pexels

/Forrás: Fanny magazin/

Forrás

SKYTING MAGAZIN

ElőzőPutyin váratlanul, németül küldött kemény üzenetet Németországnak
KövetkezőHajók, amelyek megváltoztatták a világot – videók
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás