13.8 C
Budapest
2024. március. 28. csütörtök
HomeÉletmódEgészség - betegségTudta, hogy 50 felett minden második férfi prosztataproblémával küzd?

Tudta, hogy 50 felett minden második férfi prosztataproblémával küzd?

Gyakori vizelés? Fáj? Éget? Viszket? Kellemetlen?

Egy 60 millió éve létező, mégis kevesek által ismert szuper-étellel most orvosolhatja panaszát!

Időskorban a prosztata valóságos teherré válhat. Már a 40 feletti férfiaknál is felléphetnek az első tünetek. Az 50 feletti korcsoportban minden második férfi érintett, a 80 évesek háromnegyede, az ennél is idősebbek körében még többen.

Nézzük, milyen prosztataproblémák fordulhatnak elő!

Jóindulatú prosztatamegnagyobbodás

Általában jóindulatú prosztatamegnagyobbodásról van szó. A jóindulatú prosztatabetegség a kor előrehaladtával egyre gyakoribb, mivel sok férfinak megnagyobbodik a prosztatája. Elsősorban a hormonális változás vezet a prosztataszövet felszaporodásához, mely kifelé, de befelé is terjeszkedhet. Ez a befelé növekedés összeszűkíti a húgycsövet, és máris észrevehetővé válnak az első tünetek. A húgycső szűkülete lelassítja a vizeletáramlást, és a húgyhólyag képtelen teljesen kiürülni.

A következő tüneteket tekinthetjük jelzésnek:

  • gyakoribb vizelési inger;
  • gyengébb vizeletsugár;
  • erősebb nyomás szükséges a vizelés elkezdéséhez;
  • nincs folyamatos vizeletsugár, újra és újra megszakad;
  • a nem teljesen kiürült hólyag érzése;
  • fájdalom és égő érzés;
  • utócsöpögés.

Ha nem lépünk közbe, további komplikációk léphetnek fel!

A prosztata egyre jobban elszűkíti a húgycsövet, és a hólyagnak egyre több nyomást kell kifejtenie, hogy legyőzze ezt az ellenállást. A hólyag fala ezáltal megvastagszik, és maga a húgyhólyag egyre kisebb lesz, kevesebb vizeletet képes felfogni, ami ugyancsak gyakoribb vizeletürítéshez vezet. A húgyhólyagban visszamaradt vizelet ideális táptalaj a baktériumok számára, így húgyúti fertőzéshez vagy a prosztata gyulladásához vezet.

Ennek eredménye a húgycső nagyon fájdalmas teljes elzáródása lehet. Ebben az esetben a vizelet feltorlódhat visszafelé egészen a vesékig, ami veseelégtelenséghez vezethet. A hólyagot ekkor már csak az orvos tudja kiüríteni katéterrel vagy tűszúrással.

Prosztatagyulladás

A prosztatagyulladás megnyilvánulhat vizelés közbeni égő érzésben, folyásban és viszketésben. Sőt, a merevedési zavar is lehet egy jel! A gyulladásnak kedvez a hólyagban és húgyutakban visszamaradt vizelet.

Kb. minden harmadik férfi megbetegszik élete folyamán egy prosztatagyulladásban. A betegség minden korosztályt érint, de az 50 év feletti férfiaknál ez a leggyakoribb urológiai betegség.

Megvédhetjük-e a prosztatát, megelőzhetjük-e a nagyobb bajt?

Természetesen, és nem kell nagy dolgot tenni érte!

Sokat tehetünk prosztatánkért táplálkozásunk és életmódunk megfelelő átalakításával: sok gyümölcs és zöldség, rostban gazdag étrend, bőséges folyadékfogyasztás, az alkohol és dohányzás mellőzése, testmozgás.

Bizonyos természetes étrend-kiegészítők hosszú távú szedésével pedig a prosztatamegnagyobbodás lelassítható, sőt megállítható, esetleg visszafejlődése is elérhető!

Ajánlatunk a méhek patikájából ezúttal:

A MÉHKENYÉR!

Méhkenyér

A méhek 60 millió éve ezt eszik

A méhkenyér – más néven perga – a legfontosabb táplálékforrása a méheknek. A méhek összegyűjtik a virágport, de ebben a formájában nem fogyasztják. Miután behelyezték a méhsejtekbe, három hónap alatt méhkenyérré alakítják. Ezzel táplálják azokat a lárvákat (és méheket), amelyekből nem lesz királynő, ugyanis a királynőlárvák méhpempőt fogyasztanak.

A méhkenyér virágpor, egy kevés méz, méhviasz, propolisz és a méhek emésztőenzimjeinek keverékéből áll. A méhkenyér tartalmaz minden esszenciális aminosavat, gazdag vitaminokban, különösen fontos K-vitamin-tartalma, rengeteg enzim és flavonoid van benne. A méhkenyér ásványi anyagok széles skáláját tartalmazza, nagy mennyiségű vas, kobalt, foszfor és kalcium található benne. Az egyik legtöbb szelént tartalmazó természetes élelmiszer (a brazil dió mellett). A méhkenyér kitűnő forrása a káliumnak és a B-vitamin-komplexnek is.

A méhkenyérben lévő összetevők könnyen emészthető formában vannak jelen, gyorsan és nagy hatékonysággal szívódnak fel az emésztőrendszerben.

A méhkenyeret már a maja, az inka és az azték civilizáció is használta, isteni eledelnek és a fiatalság forrásának nevezte. Az orosz tudósok román és francia kutatókkal együtt számos vizsgálatot végeztek a méhészeti termékekkel kapcsolatban, és arra jutottak, hogy a méhkenyérben minden megtalálható, amire az emberi szervezetnek az életben maradáshoz szüksége van.

A méhkenyér képes hosszú távon életben tartani a szervezetet viszonylag jó állapotban.

Fogyasztása számos előnnyel jár az emberi szervezet számára:

  • javítja az általános állapotot;
  • fokozza a fizikai és szellemi teljesítményt;
  • helyreállítja a bélflóra egyensúlyát;
  • elősegíti a szervezetben az új sejtek képződését, azaz fiatalító hatású;
  • gyorsan gyógyítja a sérüléseket, sebeket;
  • gyulladáscsökkentő hatású;
  • növeli a szervezetben a vörösvértestek számát (egy kiskanál méhkenyér reggelire kb. 800.000-re növeli a vörösvértestek számát már egy hónapon belül).

A méhkenyér nemi hormonokat (esztradiol, tesztoszteron és progeszterol) is tartalmaz olyan koncentrációban, ami fellendíti a szexuális életet és fokozza az izomerőt. A méhkenyér a prosztataproblémákkal küszködő férfiak számára is nagy segítség lehet. Számos kutatás igazolta a méhkenyér prosztatamegnagyobbodás vagy különböző prosztata működési rendellenességek során kifejtett jótékony hatását.

Minden 45 év feletti férfinak ajánlott naponta méhkenyeret fogyasztani, vagy évi 2-3 kúrát elvégezni.

Még mire ajánljuk a méhkenyeret az 50 év felettieknek?

  • Ebben az életkorban sokak számára egyre gyakoribbak az egészségügyi problémák. Fontos megszabadulni a nehézfémektől, fontos a bélrendszert tisztítani, hogy a tápanyag-felszívódás jó maradjon. Mindezekben segít a méhkenyér.

 

  • A méhkenyér jótékonyan hat a koleszterinszintre és az erek állapotára. Tele van flavonoidokkal. Növeli a hemoglobinszintet is a vérben, és a változókorban lévő hölgyeknél is jelentősen képes csökkenteni a tüneteket.
  • Sokaknak a mája nem működik megfelelően 50 év felett. A méhkenyér egyik fontos hatóterülete a máj méregtelenítése. Számos apiterapeuta nagyon pozitív eredményeket ért el a legsúlyosabb májbetegségek esetén is, mint a hepatitisz.
  • A méhkenyér fogyasztásával megerősíthető a szervezet, ellátható tápanyagokkal. A méhkenyér szedhető akár folyamatosan, hosszú ideig, megszakítások nélkül is.
Hogyan együk a méhkenyeret?
  • Nyersen önmagában, reggelente vagy délelőtt, lassan elrágcsálva.
  • Mézzel keverve, reggelente éhgyomorra.
  • Fekete bogyós gyümölcsökkel reggelente vagy délelőtt.
  • Müzlivel, tejjel keverve délelőtt, reggel vagy délután.
  • Virágporral keverve.

A méhkenyér színe rendkívül fontos, mivel ez mutatja frissességét és tápanyagtartalmát. A méhkenyér barnás színű, állaga szilárd. Enyhén keserű illat és savas íz jellemzi, mely nagyon alacsony pH-értékének köszönhető (3,5-4,5).

  • méregtelenít,
  • táplál,
  • energetizál,
  • könnyen felszívódik,
  • két évig is eltartható a tápérték gyengülése nélkül,
  • jól karban tartja a prosztatát és más szerveinket.
Méhkenyér

Javasolt adagolás:

NAPI 10 GRAMM (KB. 1 EVŐKANÁLLAL) FOLYAMATOSAN, VAGY 3 HÓNAPOS KÚRÁT TARTVA.

Kapható: patikákban, drogériákban, DM-ben, interneten

Javasoljuk, hogy csak megbízható forrásból vásároljanak, ezzerl is elkerülve a hamisított termék megvásárlásának kockázatát! Hirmagazin.eu

Hirmagazin.eu

Géza
Géza
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, jövőre jelenik meg az első regényem, a Hittől a keserűségig" címmel. A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, hogy mely témák hiányoznak médiánkból, szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, a [email protected] e-mail címen.

Most népszerű

Hasonló hírek