Közeledve a békediktátum 100. évfordulójához egyre többen és egyre többet foglalkoznak a témával a magyar társadalom.
A trianoni szerződés aláírása óta eltelt száz évben bebizonyosodott, hogy a magyarok megmaradnak a Kárpát-medencében a nagyhatalmi erők szétszabdalása ellenére is. Csóti György, a Kisebbségi Jogvédő Intézet igazgatója szerint az egyetlen reális válasz ma Trianonra az autonómia, a tényleges és széleskörű autonómia elnyerése.
Felhívta a figyelmet arra, hogy sajnos erre egyelőre három országban nem lát esélyt, ez a három ország pedig Szlovákia Ukrajna és Románia.
rianon óta száz év telt el, de „ma azt tudjuk mondani, hogy Magyarország erősebb, mint az elmúlt száz esztendőben bármikor volt” – mondta Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter.
Hozzátette: „ma egymillióval több magyar állampolgár van, mint amennyien 2010-ben voltunk, ez nem gyengítette, hanem erősítette azt az országot”.
Csóti György, a Kisebbségi Jogvédő Intézet igazgatója a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta, úgy tapasztalta, hogy közeledve a békediktátum 100. évfordulójához egyre többen és egyre többet foglalkoznak a témával a magyar társadalomban.
Hozzátette, a trianoni szerződés aláírása óta eltelt száz évben bebizonyosodott az, hogy a magyarok megmaradnak a Kárpát-medencében a nagyhatalmi erők szétszabdalása ellenére is.
Csóti György szerint a magyar Országgyűlés bölcs döntést hozott, amikor 2010-ben, a nemzeti összetartozás napjává nyilvánította június 4-ét. Kiemelte, ez azért volt jó döntés, mert
ezáltal is demonstrálni tudja a magyarság, hogy még mindig erősek, még mindig jelen vannak a Kárpát-medencében, feldaraboltan, de összetartozva.
Elmondta, az elmúlt harminc évben bebizonyosodott, hogy az a magyar modell, amin elindult az ország az 1990-es években, hogy demokratikus eszközökkel próbálják kivívni a magyarság jogait az elcsatolt területeken, az sajnos nem hozott számottevő eredményt. Hozzátette, világossá vált, hogy
az egyetlen reális válasz ma Trianonra az autonómia, a tényleges és széleskörű autonómia elnyerése.
Felhívta a figyelmet arra, hogy sajnos erre egyelőre három országban nem lát esélyt, ez a három ország pedig Szlovákia Ukrajna és Románia.
A beszélgetés során arról is beszélt, hogy a Kisebbségi Jogvédő Intézet minden egyes nap harcol a határon túli magyarok jogaiért. Hozzátette, azonban ez nem elég.
Fontos, hogy a magyar pártok, a határon túliak és az anyaországi pártok is félretegyék nézeteltéréseiket, és a közös cél érdekében összefogjanak és együttesen harcoljanak az egyes régiók autonómiájáért.
Címlapkép: Hirmagazin.eu