Home Főhírek Gazdaság Több mint 30 milliárd forintra pályázhatnak a magyar gazellák

Több mint 30 milliárd forintra pályázhatnak a magyar gazellák

BTK változása. Kép: Hirmagazin.eu

33,57 milliárd forint vissza nem térítendő támogatás kerül kiosztásra a GINOP 1.2.7-17 nyertesei között. 2017. október 19-ig adhatnak be első körben pályázatot a Gyors növekedésű (gazella) vállalkozások komplex fejlesztéseinek támogatása című pályázatra a hazai cégek.

Hantos Zoltán

A hazai cégek október 19-ig adhatnak be első körben pályázatot a Gyors növekedésű (gazella) vállalkozások komplex fejlesztéseinek támogatása című pályázatra. Mintegy 33,57 milliárd forint vissza nem térítendő támogatás kerül kiosztásra a nyertesek között. Az OPTEN céginformációs szolgáltató megvizsgálta mekkora az a cég populáció, amelynek egyáltalán esélye van a támogatás megszerzésére.

A támogatás elnyerésével a vállalkozások lehetőséget kapnak eszközbeszerzésre, megújuló energiaforrást hasznosító technológiák bevezetésére, infrastrukturális és ingatlan beruházás megvalósítására, információtechnológiai fejlesztésre, gyártási licenc, gyártási know-how beszerzésére és minőség-, környezet- és egyéb irányítási, vezetési, hitelesítési rendszerek, szabványok bevezetésére.

A megítélt támogatás minimum 25 millió, maximum 500 millió forint lehet.

A támogatás intenzitása a megvalósítási helyszín függvényében 35% és 50% között mozog.

A GINOP 1.2.7-17 kódszámú pályázati felhívás alapján azok a mikro-kis- és középvállalkozások számítanak „gazella” vállalkozásoknak melyek rendelkeznek minimum 2 teljes lezárt üzleti évvel, dolgozói létszámuk legalább 1 fő, az utolsó két üzleti év tekintetében nettó árbevételük legalább 5%-kal növekedett és nettó árbevételük 2016-ban meghaladta az 500 millió forintot. Ezen kívül projektjüket kizárólag Budapesten és Pest megyén kívüli székhelyükön és/vagy telephelyükön valósíthatják meg. Természetesen semmilyen végelszámolási, felszámolási, illetve végrehajtási eljárás alatt nem állhatnak. Tevékenységüket tekintve pedig kizárólag a feldolgozóipar azon területein működhetnek, amelyet a pályázati felhívás 1. melléklete tartalmaz. A felsorolt 85 darab TEAOR szám a gyártási tevékenységek majdnem teljes palettáját felöleli a húsfeldolgozástól, az orvosi eszközgyártásig bezárólag.

OPTEN Kép: MTI/Koszticsák Szilárd
Jelenleg 458 olyan vállalkozás működik Magyarországon, melyek teljes mértékben megfelelnek a fenti kritériumoknak.

Összárbevételük meghaladja a 934 milliárd forintot, dolgozói létszámuk, pedig több mint 34 000 fő. Fő tevékenység tekintetében a potenciális pályázók között a fémmegmunkálással foglakozó vállalkozásokból van a legtöbb, 77 darab. Második helyen a húsfeldolgozók (35 darab), míg harmadik helyen az autóalkatrész gyártók és a speciális gép gyártók állnak holtversenyben (17-17 darab). A cégek közül 138 darab vállalkozás fővárosi és pest megyei székhellyel rendelkezik, ők kizárólag vidéki telephelyükön valósíthatják meg projektjeiket.

A pályázók lehetséges körét ezen kívül még további előírások szűkítik. Rendelkezniük kell például olyan szerződéssel, amely igazolja, hogy a pályázó egy végtermék gyártási vagy összeszerelési fázisa során alkatrész(eke)t és/vagy részegység(eke)t és/vagy adalékanyagot és/vagy know-how-t fejleszt, gyárt, szerel össze a végtermék gyártója, vagy annak beszállítói integrátora részére. Ezen kívül pedig meg kell felelniük az IFKA Iparfejlesztési Közhasznú Nonprofit Kft. által a GINOP-1.1.4-16 kódszámú projekt keretében elvégzett minősítésnek is. A pályázat kezelője, a Nemzetgazdasági Minisztérium 70-85 darab sikeres pályázatra számít. Kérdés, hogy a hazai „gazellák” mennyire képesek megfelelni a szigorú előírások mellett a jövőre vonatkozó kötelező árbevétel és üzemi eredménynövekedés vállalásoknak. Ezzel együtt pedig az is fontos, hogy olyan életképes fejlesztési elképzeléseket mutassanak be pályázataikban, ami a tartalmi értékelési feltételeknek is megfelel – zárja elemzését Hantos Zoltán, a céginformációs szolgáltató projektmenedzsere.

Forrás: eloben.hu, opten.hu, orientpress.hu

 

ElőzőVilágszerte a mézek 75 százalékában fedezték fel peszticidek nyomait
KövetkezőÚjabb fájdalmas veszteség: meghalt az Aranycsapat utolsó élő tagja
Bognár Géza vagyok, a Hirmagazin.eu Online Média tulajdonosa és főszerkesztője. Hamarosan 10 éves lesz a Hirmagazin, és a magam részéről nagyon büszke vagyok rá, mert az eltelt időszakban sok olvasónak nyújtottunk minőségi olvasótájékoztatást, örömteli szórakozást és önfeledt pihenési lehetőséget tartalmainkkal! 30 éve foglalkozom írással, korábban írtam különböző témájú esszéket, novellákat és regényt is, most az újságírás lett a szenvedélyem! A Hirmagazin.eu Online Médiában írt cikkeimet a hétköznapi emberek gondolati világával, és nemességük egyszerűségével írom, ebben a mai világban nem terhelem olvasóinkat a nehéz irodalmi nyelvvel, hiszen az olvasók nagy többsége pihenni, kikapcsolódni, tájékozódni vágyik, nem pedig "bogarászni" a bonyolult sorok közt. Olvassátok a Hirnagazint, pihenjetek, kapcsolódjatok ki, tájékozódjatok, és akinek valami ötlete van, vagy képe, videója, vagy csak egyszerűen szeretne megjeleníteni egy történetet, élményt, elmélkedést, .. szeretettel várom megkeresését a Hirmagazin.eu Online Média központi e-mail címén, itt: sajtoiroda@hirmagazin.eu. Rendszeres olvasóinknak és olvasóinknak köszönöm a hűséget, a sok-sok kommentet, odafigyelést, és építő vagy akár dorgáló kritikákat is! Olvassatok tovább is minket és legyen szép napotok, életetek! Bognár Géza
Exit mobile version
Megszakítás