A magyar női labdarúgó-válogatott hazai pályán 1-0-ra legyőzte Svájcot az Európa-bajnoki selejtező B ligájának negyedik fordulójában. A két csapat pénteki meccsét a svájciak nyerték házigazdaként 2-1-re.

Az Új Hidegkuti Nándor Stadionban rendezett keddi találkozó első félidejében nem született gól, majd

a 73. percben a hat perccel korábban becserélt Pápai Emőke, a Grasshoppers húszéves csatára talált be (a gólt itt lehet megnézni). A vendégek a 94. percben egyenlíthettek volna, de Ramona Bachmann büntetőt hibázott.

A válogatott – amely egy döntetlen és négy vereség után először győzött idén – legközelebb július 12-én lép pályára Azerbajdzsánban.

Mivel a B ligában szerepel a magyar csapat, a négyeséből nem tud közvetlenül kijutni az Eb-re. A júliusig tartó csoportküzdelmek után a négy csoportgyőztes és a két legjobb második keresztbe játszik ugyanezen liga két rosszabb másodikjával és négy harmadikjával. A továbbjutókra még egy párharc vár – immár a részvételért.

B divízió, 4. forduló, 1. csoport

Magyarország-Svájc 1-0 (0-0)
gólszerző: Pápai (73.)

Az állás: 1. Svájc 9 pont, 2. Törökország 6, 3. MAGYARORSZÁG 4 (4-5), 4. Azerbajdzsán 4 (2-6)