Az eddigiektől némileg eltérő műsorfüzetet állított össze a Szegedi Nemzeti Színház a szeptembertől kezdődő évadra. Több vidám, de értékes produkciót állítanak színpadra, összesen 16 premiert tartanak és több előadást tovább is játszanak.
Az évad szeptember 25-én indul a kisszínházban, mégpedig Gogol és Genet két játékos egyfelvonásosával, a Játékosok és Cselédekkel, majd október 30-án Egressy Zoltán válásról szóló Szimpla szerda című ősbemutatóját láthatja a közönség. Molnár Ferenc Az üvegcipője a Kék róka után felkerült a novemberi kínálatba – adja hírül a szegedma.hu.
A kisszínházban Donizetti Szerelmi bájitalával folytatódik az új év, majd február 12-én Caragiale Az elveszett levél című vígjátéka, április 1-jén Moliére Tartuffe-je, április 15-én pedig a Szegedi Kortárs Balett este, A munka gyümölcse zárja az évadot.
A nagyszínházban október 2-án indulnak a produkciók, az a már említett Alföldi-féle sikerprodukcióval, A varázsfuvolával. Ezt követi november 6-án az Arany János műve alapján készült Rózsa és Ibolya című mesejáték, s szintén novemberben mutatják be Carl Orff táncjátékát a kortárs balett előadásában, a Catulli Carmina-t. December 11-én műsoron a fentebb említett Luxemburg grófja, január 29-én pedig Bodolay Géza rendező “frenetikus patafizikus hagyományőrző komédiáját” láthatja a szegedi közönség, az Übü, a királyt. Február 26-án Tóth Péter Árgyélus királyfijával készülnek a gyerekeknek, majd a kortárs balett még egy táncjátékkal örvendezteti meg a műfaj szerelmeseit, a József-legendával. A nagyszínházi bemutatók sorát április 8-án Verdi A trubadúr című operája zárja.
Továbbjátszásokból sincs hiány a szegedi színházban: újra műsoron a Tosca, a Macbeth, a Kék róka, a Svejk, és A víg özvegy is. Szegeden ünnepli 75. előadását az Őrült nők ketrece, Harvey Fierstein legendás musicalje. A Kultúrbrigád és az Átrium Film-Színház Alföldi Róbert rendezte produkciójának főszerepeiben Stohl Andrást és Hevér Gábort láthatja a közönség.
Forrás: mixonline; Kép: Google, illusztráció;
Korrektúra: www.hirmagazin.eu