17.5 C
2024. március. 28. csütörtök
HomeSportSporthirekTíz év után ismét bajnokok az Eger női pólósai

Tíz év után ismét bajnokok az Eger női pólósai

Az Eger nyerte a női vízilabda ob I 2022/23-as kiírását. A hevesi gárda azt követően, hogy múlt szombaton ötméteresekkel nyert a Dunaújváros vendégeként, a finálé második felvonásán hazai környezetben 10-7-re diadalmaskodott, begyűjtve ezzel a szükséges második sikert.

A szerdai összecsapáson az Eger már 6-1-re is vezetett, ám a Dunaújváros egy gólra jött fel, de fordítani végül nem tudott.

Az Eger tíz év után nyert újra bajnoki címet, a 2012-es és 2013-as sikerét követően összességében harmadszor végzett az élen.

A finálé első felvonásán múlt szombaton az Eger hatalmas csatában, ötméteresekkel nyert a Bajnokok Ligájában negyedik Dunaújváros vendégeként.

Szerdán az Eger rögtön az első támadásból előnybe került, a rájátszás talán legjobb játékosa, Czigány Dóra jó nyolc méterről bombázott a felső léc segítségével a hálóba. A Dunaújváros támadásban nem találta a ritmust, a hazaiak viszont Parkes Rebecca „oda sem nézős” lövésével növelték előnyüket. Az újvárosiak első találatára közel öt percet kellett várni, Sümegi törte meg a gólcsendet. Nem sokkal a szünet előtt újra Parkes, a hazaiak új-zélandi születésű olimpiai bronzérmes magyar válogatott centere villant, immáron megszokott helyről, három emberrel a nyakán. A Dunaújváros előnyből még válaszolhatott volna, de a fór kimaradt, az ellentámadásból pedig még maradt idő egy hazai akciógólra.

A vendégek a második negyedben teljesen szétestek, az Eger két előnyt védekezett ki úgy, hogy mindkettő végén lefordult ellenfelélről és megúszásból szerzett könnyű gólokat (6-1). A vendégeknek sikerült összeszedniük magukat, két gyors góllal kerültek vissza látótávolságon belülre.

A harmadik negyed elején több jó védekezéssel és Dobi Dorina akciógóljával zárkóztak fel a vendégek, majd a negyed közepén kapott előny megjátszása előtt Mihók Attila kért időt, és végül a kettősre duzzadó előnyt Garda Krisztina fejezte be (7-5). Laura Aarts, a vendégek holland válogatott kapusa hátrányban egy óriási védéssel segítette csapatát, Dobi pedig egyetlen gólra hozta fel az együttest. Az Egert Szilágyi Dorottya mozdította el a holtpontról, de a Dunaújváros tapadt, a negyed vége előtt Horváth Brigitta ejtett a hálóba (8-7).

A zárónegyed csúnyán elrontott egri előnnyel indult, de jöttek Parkes pillanatai, akivel szemben előbb kontrát ítéltek, de a visszaúszás közben blokkolni tudott, majd elsőnek ért fel a támadásra, amelyet centerből góllal fejezett be (9-7). A szinte tarthatatlan center fél perccel később újabb fórt harcolt ki, Sike József időkérése után viszont Szilágyi Dorottya lövése a felső lécen csattant. A válogatott kiválóságát ráadásul a visszaúszás közben kiállították, de Kiss Alexandra fejjel védett. Az Egernek Parkes szállította az újabb előnyt, de a labda egy blokkoló kézen halt el.

Bő két perc volt hátra, amikor Szilágyi Dorottya villant: gyönyörűen elhajlásból talált be, amivel 10-7-re alakította az eredményt. A Dunaújvárosnak gyors gól kellett volna, de ehelyett egy kontra ítélet jött, ami újabb fontos másodperceket vett el a csapattól, így pedig már nem maradt ideje az egyenlítésre.

2: Vasas SC

Tigra-ZF-Eger – Dunaújváros 10-7 (4-1, 3-2, 1-4, 2-0)
gólszerzők: Parkes, Kékesi 3-3, Czigány, Szilágyi D. 2-2, illetve Garda, Dobi 2-2, Sümegi, Jonkl, Horváth B. 1-1
A párharcot 2-0-ra nyerte az Eger.

(A nyitóképen: Az egri Szilágyi Dorottya (j) és a dunaújvárosi Dobi Dorina Lili (b) a női vízilabda országos bajnokság döntőjében játszott második Tigra-ZF-Eger – DFVE mérkőzésén az egri Bitskey Aladár Uszodában 2023. május 17-én.)

Nyitókép: MTI/Komka Péter