Most a világ leghíresebb elátkozott tárgyairól hoztunk nektek egy érdekes összefoglalót.
Maori harcos maszk
A Maorik Új-Zéland területén élő bennszülöttek, akik régebben maszkokat vájtak ki, amelyeket a harcokban használtak. A Maorik hitrendszere szerint, hogyha egy harcos meghal, akkor a maszkjában hagyja a lelkét. Érdekes módon a maszkok nem veszélyesek más férfiakra, azonban a terhes vagy éppen menstruáló nőkre szerencsétlenséget hoz. Egy angol múzeum még figyelmeztetést is tett ki egy ilyen harcos maszkra, hogy mindenki tisztában legyen az átokkal.
A Koh-i-Noor gyémánt
A Koh-i-Noor gyémánt 109 karátos csoda, azonban borzalmas átkokat képes hozni az emberre, főleg, hogyha férfi vagy. Érdekes módon a gyémánt minden női viselőjére szerencsét hoz, azonban a férfiak erőszakosakká válnak tőle, mióta ellopták Krishnától az ékszert. Például Sher Shah Suri erős vezetője volt Indiának, aki még Humayun herceget is legyőzte. Azonban, ahogy a birtokába került a gyémánt egy robbanás során meghalt, fiát pedig saját sógora gyilkolta meg.
Az agyaghadsereg
1974-ben egy csapat kínai farmer igazi régészeti kincset fedezett fel. Egy csapat agyagkatonát, amelyek a föld alá voltak temetve. Ugyan a felfedezés nagyszerű volt, később mégis rájöttek, hogy a sereg kellemetlen dolgokat hoz az emberekre. A farmerek közül hárman elég fiatalon meghaltak, egyikük önkezével vetett véget az életének. De a megtaláló többi része sem volt szerencsés, nekik is egészségügyi problémáik és adósságaik lettek.
A síró fiú festménye
A síró fiú festménye sok angliai otthont megjárt a nyolcvanas évek óta, azonban rengeteg helyen tűz tört ki, ahol megfordult. Mások megpróbálták már elégetni is a festményt, de állítólag nem fognak rajta a lángok.
A Delhi lila zafír
A Delhi zafír átkáról egy londoni múzeum kurátora beszélt. Az 1800-as évek elején a kő egy indiai templomban állt, amely rossz egészséget és pénzügyi problémákat hozott a birtokosára. Később Edward Heron-Allen birtokába került, akivel szerencsétlen dolgok történtek, ezért egy csatornába dobta a követ, de az visszatalált gazdájához. Később múzeumba került, azzal az instrukcióval, hogy senki se érintse meg csak halála után három évvel.
Hope gyémánt
A Hope gyémánt most a Smithsonian Múzeumban található, de mindenki jól tudja, hogy elátkozott. Eredetileg egy pap lopta el, akit elfogtak, majd megkínoztak a lopás miatt. De a Hope gyémántot egy francia ékszerész is birtokolta, akit veszett kutyák téptek szét. Sok más tulajdonosát is meggyilkolták.
Uluru kövek
Az Uluru egy hatalmas szikla, amely Ausztráliában található és több ezer látogató zarándokol el hozzá évente. A köveket tilos kivinni az országból, de ennek ellenére rengeteg turista magával visz egy darabot az Uluruból. Mivel a kövek szent, bennszülött területeken találhatóak, ezért szerencsétlenséget hoznak tulajdonosára. Éppen emiatt sokszor bocsánatkérő üzentekkel küldik haza a köveket Ausztráliába.
Fekete Orlov gyémánt
A fekete gyémántot, Brahma szemének is hívják, amelyet eredetileg egy hindu ereklyetartóból lopott el egy szerzetes. A drágakőnek ezután számos női gazdája volt, sokaknak az életébe került. Az utolsó két gazdája magas épületekről vetette a mélybe magát. Az ékszert New Yorkban adták el, és azt mondták, hogy az átok mára megtört és a gyémánt mostanra szerencsét hoz.
Blarney sziklák
Hogyha csókolózol a Blarney sziklán Írországban, akkor jó szerencséd lesz, azonban, hogyha elviszed a darabjait, akkor szerencsétlenséget hívsz az életedbe. Sokan számoltak be depresszióról, munkanélküliségről és pénzügyi gondokról. Hasonló az ausztrál helyhez, így az emberek inkább visszaküldik a köveket eredeti helyére.
A jégember
Egy ötezer évvel ezelőtt élt férfi maradványait fedezték fel az Alpokban 1991-ben. Az elkövetkező 13 évben hét ember halt meg, akik kapcsolatban álltak a felfedezéssel. A legtöbben hirtelen, esetleg nem természetes körülmények között. Az egyikük akkor autóbalesetezett, amikor éppen beszédet tartani készült a felfedezésről.
forrás: ListVerse