Mély álomba zuhanni nem mindig olyan egyszerű, főleg, ha az ember feje tele van cikázó gondolatokkal. Egyesek, ahogy vízszintesbe kerülnek, már alszanak is, míg mások akár fél órán keresztül is forgolódhatnak, mégsem sikerül.

Ha te is a második kategóriába tartozol, akkor van egy jó hírünk számodra. Egy olyan technikát hoztunk el neked, amelyet a katonaságban is alkalmaznak a gyors elalvás érdekében.

Az alváshiány hatása

A megfelelő mennyiségű alvás alapvető ahhoz, hogy a szervezet kipihenje magát, gyógyuljon, erősödjön, megküzdjön a stresszel. Ehhez felnőtt ember esetében legalább napi 7-8 óra alvás szükségeltetik. A folyamatos alváshiány kockázatot jelent a következő állapotok kialakulására:

Stroke, depresszió, cukorbetegség, elhízás, szívbetegségek, immunitás csökkenése, balesetek, hangulatingadozás.

Katonai módszer

Annak érdekében, hogy a katonák pihentető alvásban részesülhessenek, akár egy csatamező közepén is, szükség volt egy olyan technikára, amellyel gyorsan el tudnak szenderülni, hogy másnap jó formában lehessenek és a koncentrációképességük se romoljon.

Íme, a kivitelezés

Lazítsd el az arcizmaidat, beleértve a nyelvedet, az állkapcsodat és a szem körüli izmaidat.

Lazítsd el a vállaid, hagyd, hogy olyan mélyre essenek, amennyire csak lehetséges. Ezt kövessék a karjaid, egyszerre csak az egyik, majd a másik.

Lélegezz ki és be lassan, ellazítva a mellkasodat, majd a combjaidat, lábszáraidat és lábujjaidat.

Könnyíts az elméden 10 másodpercre azáltal, hogy csak a légzésedre koncentrálsz. Figyeld, ahogyan a levegő áramlik ki az orrlukakon, érintve az orrcimpákat.

Gondolj egyre a következő 3 helyzetből:

Egy kenuban fekszel egy csendes tó színén és semmi más nincs fölötted, csak a kék égbolt.

Egy fekete bársony függőágyon fekszel egy sötét szobában.

Mondogasd magadban a következőt folyamatosan legalább 10 másodpercig: “Nem gondolok semmire.”

Ez a módszer 6 hónap gyakorlás után az emberek 96%-nál hatásos volt.

Forrás: tudasfaja.com