2015. 05. 30.
forrás: M1, Rúzs és Selyem
Szilas Rita tervező állatokat mintázó táskái, vagy autókkal díszített szoknyái első pillantásra felismerhető darabok, de előszeretettel használja kollekcióiban a buborékfóliát is. Tisza Viktória pedig fürdőruhái szilikon alapanyagát is maga tervezi.
Szilikon vagy buborékfólia mint alapanyag? Két fiatal tervező ezeket is használja munkáihoz.
Tisza Viktória, a Phaidra tervezője a Rúzs és Selyem című műsorban elárulta, a szilikon fürdőruha ötlete onnan jött, hogy dombornyomott mintájú fürdőruhát szeretett volna tervezni. Hamar rájötte, hogy ehhez nem méteráruban kell gondolkodnia, hanem öntenie kell az anyagot, így talált rá a szilikonra.
„A szilikon alapvetően tapad a bőrhöz. Mivel vízhatlan anyagról van szó, s a levegő sem megy át rajta, ezért a tervező arra is figyelt, hogy ne fülledjen be a bőr, jól szellőző fazonokat tervezett.
Tisza Viktória beszélt arról is, hogy az utóbbi időkben már egyértelműen kollekciókban gondolkodik. A szilikon fürdőruháknál egy olyan utópisztikus világot képzelt el, amelyben az emberek között csak vonalkódnyi különbségek vannak. A darabok ezért szín- és formavilágban is eléggé hasonlóak, inkább csak a minták – vonalkóddá összeálló vonalak, körformák – térnek el.
Szilas Rita, a Szilas Rita Design tervezője arról mesélt a műsorban, hogy a buborékfóiás anyag kiskora óta a kedvence. Amikor ilyen anyagba csomagolt ajándékot kapott, a csomagolóanyag szinte jobban érdekelte, mint az, ami benne volt. Első dolga volt, hogy kinyomkodta a fóliát. Tervezőként is visszatért a gyermekkori kedvencéhez, esőkabátot álmodott belőle. Olyan ruhadarabot képzelt el, amely teljesen áttetsző és nem takarja el az alakot. Kell egyfajta bátorság ezeket hordani, de ez mindenre igaz – tette hozzá Szilas Ria, aki arról is beszélt a műsorban, hogy a táskáihoz gyakran használ régi tárgyakat: antik írógépet és kilométerórákat, de újabban már homokórákat is.