Hirmagazin
Image default
Gasztronómia, vega

Tejfölös, paprikás szarvas ragu

A vadhús bár elég közkedvelt alapanyag, hozzájutni azonban nem túl egyszerű. Ha időnként szert tudunk tenni egy kis apróhúsra, egy jó tejfölös ragu biztosan kikerekedik belőle.

Hozzávalók:
80 dkg szarvas pörkölthús
25 dkg paprika
10 dkg kolozsvári szalonna
1 nagy fej hagyma
1+1 ek. mustár
1 p. tejföl (150 g)
1 ek. liszt
1 db babérlevél
fűszerpaprika
őrölt kömény
kakukkfű

Elkészítés:
A húst felkockázzuk. A hagymát felaprítjuk, a szalonnát apró kockákra vágjuk, és együtt üvegesre sütjük; közben a paprikát is felkockázzuk és az alaphoz adjuk.
Pár perc elteltével hozzáadjuk a húst, és amikor elveszti nyers színét, megsózzuk, meghintjük fűszerpaprikával, elkeverjük, felöntjük vízzel. Kakukkfűvel, a babérlevéllel és egy kevéske köménnyel fűszerezzük, belekeverünk 1 evőkanál mustárt, majd pörkölt módján puhára főzzük.
Közben a tejfölből és a lisztből habarást készítünk, amibe 1 evőkanál mustárt is belekeverünk. Amikor a hús kellően megpuhult, a habarással besűrítjük, és galuskával tálaljuk.

Forrás: eletforma

Kép: orultenjoetelek

Kapcsolódó hírek

Az aranysárga húsleves titka a kurkuma és a sáfrány + a nagyi legfinomabb húslevesének receptje..

Géza

Az élelmiszerek eltarthatóságának kérdése különösen fontossá válik, ha vészhelyzetre készülünk, vagy egyszerűen csak csökkenteni szeretnénk az élelmiszerpazarlást.

Géza

8 szuper téli recept az egészséges céklából.. – mindent el tudsz készíteni, amit szeretsz…

Kovács Karolina
Megszakítás