Léteznek olyan táplálékok, amelyek egymással kombinálva nemcsak a megfelelő emésztést képesek meggátolni, de azt is megakadályozzák, hogy a szervezet elegendő tápanyaghoz jusson.
Sokan szeretnek sajtos, tejtermékes húsételeket készíteni. Azonban azt tudnunk kell, hogy mindkét táplálék, azaz mind a hús, mind a sajt nagyon magas fehérjetartalommal rendelkezik és mindkettőt nagyon nehéz megemészteni, így jól tesszük, ha ezeket a táplálékokat egyáltalán nem kombináljuk egymással.
A paradicsomos tészta még jó kombinációnak is nevezhető, azonban sokan még sajttal vagy sajtszósszal is kombinálják az ilyen típusú olaszos ételeket. A sajt, azaz a tejtermék, illetve a hús és a szénhidrát is nagyon rosszul viselkednek egymás mellett, nem mellesleg nagyon nehezen tolerálja az emésztőrendszer, ha egyszerre szénhidrátot, tejterméket és keményítőtartalmú ételt is eszünk.
A sajtos, illetve a babos ételek sem igazán férnek meg egymás mellett. Kombinálhatjuk ugyan a kettőt, de mindenképpen tudnunk kell, hogy a kétféle étel ötvözete olyan emésztési problémákat okozhat, mint például a puffadás és a fokozott gázképződés.
Nagyon sokan kedvelik a turmixitalokat, illetve sokan fogyasztanak reggelente müzlit, tejet és banánt, márpedig jó, ha tudjuk, hogy a tej és a banán nem igazán fér meg egymás mellett, ugyanis az emésztőrendszer nem tolerálja ezt a kettőst. Ha mégsem tudunk lemondani ezekről a táplálékokról, adjunk a turmixitalunkhoz egy-egy csipetnyi fahéjat, mivel ez a gyógynövény fokozza az emésztést. A kardamom és a szerecsendió is nagyon jó fűszer az emésztés elősegítésére.
Szakértők nem igazán javasolják, hogy főétkezés közben gyümölcsöt együnk. Mivel a gyümölcsök sok gyümölcscukrot tartalmaznak, így ez a cukor nagyon gyorsan erjedni kezd, ami a gyomorban lévő fehérjékkel együtt emésztési zavarokhoz vezethet. Közvetlenül főétkezés után sem javasolt a gyümölcs fogyasztása, ugyanis a gyümölcsök egyszerű cukrokat tartalmaznak, amelyek nem igényelnek emésztést, éppen ezért nem maradnak sokáig a gyomorban ellentétben más, zsírban, fehérjében és keményítőben gazdag élelmiszerekkel. Ha azonban étkezés után mégis gyümölcsöt eszünk, a cukor erjedni kezd a gyomorban, ami kellemetlen tünetekkel járhat együtt.
Főétkezés közben nem javasolt sem a víz, kiváltképp nem a gyümölcslevek fogyasztása. Ugyanis ezek az italok felhígítják a gyomorsavat, így sokkal nehezebb lesz megemészteni a zsírokat, a szénhidrátokat és a fehérjéket is, aminek ennek szintén emésztési zavar lesz a következménye. Ha inni szeretnénk, azt étkezés előtt tegyük meg legalább 20 perccel.
Ha nem szeretnénk, hogy fáradtak legyünk a délelőtt folyamán, akkor ne reggelizzünk tojást és szalonnát együtt, mivel mindkettő nagyon nehezen emészthető és ez nagyfokú fáradtsággal járhat együtt.
A gabonapehely és a gyümölcslevek sem bizonyulnak jó kombinációnak. A narancslében lévő savak például akadályozzák a szénhidrátok lebontását azáltal, hogy befolyásolják az enzimaktivitást.