A Ferencváros szoros mérkőzést vívott a tartalékos Tottenhammel az Európa-liga főtáblájának második fordulójában. Varga Barnabás fejes gólját elvette a találkozó elején a VAR, aztán a vendégek szereztek két gólt, majd Varga szépített a 90. percben.

A Ferencváros összeállítása: Dibusz – Gartenmann, Cissé, Raúl Gustavo, Ramírez – Abu Fani, Maiga – Traoré, Saldanha, Civic – Varga Barnabás. A Spurs: Vicario – Gray, Davies, Romero – Porro, Bissouma, Matar Sarr, Bergvall, Moore – Werner, Lankshear.

Ange Postecoglu hét helyen változtatta meg a Manchester United elleni idegenbeli 3-0-s győzelemkor kezdő tizenegyét, a 19 éves Will Lankshear először játszik az első csapatban, a szélső Mikey Moore, mindössze 17 éves, korábban ötször csereként már beszállt, de most először került a kezdők közé.

Az ismertebb játékosok közül Micky van de Ven, Rodrigo Bentancur, James Maddison, Dejan Kulusevski, Brennan Johnson és Dominic Solanke mind ott ül majd a padon, ha az angolok szempontjából „baj lenne”.

Elég élénken, bátran kezdett a Ferencváros, az 5. percben Traoré mehetett a kapura, inkább passzolt, aztán Varga Barnabás a kapu fölé lőtt.

Az elmúlt percek az angoloké voltak, előbb Gartenmann mentett, majd Matar Sarr lövésére leért Dibusz Dénes.

A 16. percben Eldar Civic beívelése után Varga Barnabás a kapuba fejhelt. Az asszisztens lest intett. A VAR hosszan nézte a jelenetet, s helyben hagyta az ítéletet.

Újabb nagy ferencvárosi helyzet maradt ki, Varga nem tudta a kapuba segíteni a labdát.

Sarr góljával vezetést szerzett a Tottenham a 23. percben. Gartenmann nem találta az össze-vissza pattogó labdát, aztán a szenegáli Pape Matar Sarr éles szögből a kapuba lőtt, körülbelül hét méterről, 0-1.

A 33. percben Pedro Porro lövése után a jobb kapufáról pattant ki a labda.

Továbbra is szakad az eső és továbbra is a Tottenham diktálja a tempót, a Ferencvárosnak az első húsz perc után kevés esélye van támadásban.

A 44. percben Moore lapos lövését védte Dibusz Dénes, ez volt a tizedik kísérlete a vendégeknek.

A második félidő első jó jelenetében Saldanha lövése után Vicario szögletre tolta a labdát.

Az 59. percben szöglet után Lankshear lőtt, a labda éppen, hogy elkerülte a bal felső sarkot.

Cserélt a Ferencváros, Civic és Saldanha helyére Ben Romdan és Zachariassen állt.

A 62. percben Lankshear ziccerbe került, de Gartenmann bravúrosan szerelt.

Timo Werner elvitte Dibusz mellett a labdát, de nem tudta a hálóba csavarni a labdát.

Kulusevski, Maddison és Johnson beállt, Lankshear, Bergvall és éppen Werner mentek le.

Traoré és Gartenmann nem játszik tovább, Kady és Makreckis állt be az utolsó bő negyedórára.

Johnson a jobbösszekötő helyéről a lécre lőtte a labdát.

Makreckis nehéz szögben bár, de lövőhelyzetbe került, nem találta el a bal felső sarkot.

Lassan beállnak a Spurs legjobbjai, Solanke is a pályán.

Varga Barnabás beadása után Kady kapura fejelt, nem volt elég erő benne.

A 82. percben eldőlt a mérkőzés, Johnson nagyon pontos lövése a jobb kapufáról a hálóba pattant, 0-2.

A 90. percben szépített a Ferencváros, mégis feléledtek remények. Ramírez labdáját Varga Barnabás a hálóba lőtte, 1-2.

A hátralévő percekben inkább az angoloknál volt a labda, nem adódott esély az egyenlítésre.