20.9 C
2024. március. 29. péntek
HomeFőhírekBűnügy, bűnmegelőzés, balesetinfóSzörnyű tragédia a Futókörök Napján

Szörnyű tragédia a Futókörök Napján

Meghalt egy ember a mosonmagyaróvári rendezvényen, amit ezután le is állítottak. Az országos versenyt a Dabas nyerte.

A gyors segítség ellenére se tudták megmenteni az életét annak a futónak, aki a pályán lett rosszul Mosonmagyaróváron, a Futópályák Napján. A tragédia miatt, kegyeleti okokból, lezárták a rendezvényt a szervezők – írta a Kisalföld.

Az 55 éves Mezei József futás közben lett rosszul – már több mint tucatnyi körön túl volt addigra. Egy futótárs kezdte el az újraélesztését, s pillanatokon belül odaért a versenyt biztosító Oxy-Mov munkatársa is, majd a mentőszolgálat, ám a gyors beavatkozás ellenére életét vesztette.

A legfrissebb hírek itt!

Testvére szerint a kétgyermekes édesapa edzésben volt, naponta sportolt, biciklizett, túrázott, és nem egészen egy éve már komolyabban futott is. Mezei Gábor nem tudott róla, hogy testvérének bármilyen egészségügyi gondja lett volna.

A Futókörök Napját országszerte 25 helyszínen rendezték meg, 8251 futó részvételével. Idén – harmadik alkalommal – a Dabas bizonyult a legjobbnak. A sportolók összesen több mint 63 ezer kilométert teljesítettek, ebből a Pest vármegyei város lakói összesen 7469 kilométert futottak (1082 futó). A második helyen Kaposvár végzett 6333 km-rel (732), harmadik pedig Sárvár lett 4400 km-rel (527 futó).