DROTI20150117011 1024x682
Forrás: Duna Híradó | 2015. 01. 17. 17:59:54

Szombaton tartották a középiskolai központi felvételiket. A négy, a hat és a nyolc évfolyamos középiskolákba jelentkező diákoknak magyarból és matematikából kellett vizsgázniuk. Országszerte csaknem 500 helyszínen mintegy 65 ezren írtak központi felvételit. A bejáratnál és a folyosón is izgatottan böngészte mindenki a kiírásokat az Óbudai Árpád Gimnáziumban. Így találták meg, hogy ki melyik tanteremben írhatja a felvételit.
Nyolc és hat évfolyamos gimnáziumba, illetve a középiskolák kilencedik évfolyamára jelentkezők felvételiztek szombaton.

A központi magyar nyelvi feladatsort 10 órától írták 45 percen át az Óbudai Árpád Gimnáziumban. Az iskola mindegyik terme foglalt volt, több mint háromszázan írásbeliztek, majdnem olyan szigorú szabályok mellett, mint az érettségin.

„A feladatlap-csomagokat a páncélszekrényben őriztük és a vizsga előtt közvetlenül bontottuk fel. Minden vizsgázónak ellenőrizzük a személyazonosságát és a felügyelőtanárok minden apróságra igyekeznek odafigyelni a termekben” – mondta Koncz Levente, az Óbudai Árpád Gimnázium igazgató- helyettese.

45 perc volt a matematika feladatlapok kitöltésére is. Miskolcon a Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskolába felvételizők azt mondták nagyon sokat készültek rá.

Az Arany János Tehetséggondozó programba jelentkező hátrányos helyzetű fiatalok is szombaton adtak számot tudásukról.
Reőthy Ferenc, a Táncsics Mihály Gimnázium igazgatója azt mondta: öt osztályt indítanak a következő évben, ebben az egyik az Arany János tehetséggondozó osztály, a másik osztályokban speciális jellegű képzés van. Ez azt jelenti, hogy a törvényi előírásokat betartva 150-170 tanulót tudnak felvenni.

Idén csaknem 500 vizsgahelyszínen tartottak központi írásbelit. A felvételi vizsgán 66 ezer diák vett részt. A feladatlapokat évfolyamonként külön bizottságok állították össze.

Megtartották a középfokú központi felvételiket

„Ezek nagyrészt kompetencia-alapú feladatsorok, de azért tárgyi tudásra is kérdeznek, vagy olyan készségekre, amelyek a középfokú továbbtanuláshoz fontosak” – hangsúlyozta Pongrácz László, az Oktatási Hivatal főosztályvezetője.

Az eredményekről a vizsgát szervező iskolák február 5-éig tájékoztatják a felvételizőket.