10.2 C
2024. április. 18. csütörtök
HomeSportSporthirekSzoboszlai gólpassza döntetlent ért a Bayern ellen – videók

Szoboszlai gólpassza döntetlent ért a Bayern ellen – videók

A magyar válogatott középpályás a második félidőben fejjel adott gólpasszt a Bayern ellen, majd kis híján kiharcolt egy piros lapot – a Lipcse végül döntetlenre végzett a péntek esti rangadón.

Szoboszlai Dominik és Willi Orbán is a kezdőcsapatban kapott helyet a Leipzigben a péntek esti, Bayern München elleni rangadón, ám az első negyvenöt perc nem róluk, hanem a Bayern Münchenről szólt.

A hazai együttesből nagyon hiányzott a francia válogatott összetartásán sérülést szenvedő Christopher Nkunku, Dani Olmo és André Silva rendre rossz döntést hozott az ellenfél kapuja előtt, márpedig a listavezetőt roppant nehéz úgy legyőzni, ha nincsenek kiemelkedő egyéni teljesítmények a csapatban. Nem véletlen, hogy az első negyedórában mindössze egy kapura lövést láttunk, és az is a hazai kapu előtt volt: a 8. percben Serge Gnabry löketébe a menteni igyekvő Josko Gvardiol tette bele a lábát, a bal alsó sarokra tartó labda pedig a kapufáról kifelé perdült.

A Leipzig letámadása nem volt elég gyors és agresszív, Szoboszlai keveset volt játékban, míg a Bayern a bal oldalon többször is megbontotta a védelmet. A 30. percben a háló is rezdült: Kimmich ívelt szabadrúgásból a kapu elé, a rúgás pillanatában lesen helyezkedő De Ligt nem ért ugyan a labdához, ám a játékvezető szerint zavarta a menteni igyekvő hazai védőket. Így aztán hiába fejelt Goretzka a hálóba az akció végén, középkezdés helyett szabadrúgás következett.

A 37. percben viszont már semmi sem mentette meg a Lipcsét, Serge Gnabry bal oldali beadása után a középen érkező Choupo-Moting megelőzte védőjét, és néhány lépésről a kapu közepébe lőtte a labdát. 0–1!

Ennyi elég volt Julian Nagelsmann együttesének, hogy előnnyel vonuljon a szünetre, a fordulás után viszont hamar egyenlített a Lipcse!

Az 51. percben Kimmich adta el a labdát, majd a tizenhatos jobb oldalánál André Silva gyűrte le a német középpályást – a sípszó néma maradt, a portugál támadó beadása után pedig a hosszú saroknál érkező Szoboszlai csukafejessel adott gólpasszt, a labdát végül Halstenberg lőtte a hálóba! 1–1! A GÓL ITT!

A kiegyenlítetté váló mérkőzés kulcspillanata a 65. percben jöhetett volna el, amikor Szoboszlai előbb pimasz kötényel játszotta át Upamecanót, majd kapura tört volna, ám a francia védő hátulról buktatta a magyar középpályást – a játékvezetőnél csak sárgát ért az eset. VIDEÓ ITT!

Az eset mindenesetre felpaprikázta a hazaiakat, a hajrára Timo Werner is beszállt, ám mivel a Bayern sem érte be a döntetlennel, kifejezetten élvezetes és lüktető meccs kerekedett ki a két együttes párharcából. Igazán nagy helyzetet viszont egyik fél sem tudott kialakítani, a labdát többet birtokló Bayern építkezését jól rombolta a hazai védelem, a lipcsei kontrák viszont nem voltak elég pontosak ahhoz, hogy zavarba hozzák a müncheni védelmet.

Az utolsó negyedóra ziccer nélkül pergett le, mígnem a hosszabbításban előbb Laimer, majd Thomas Müller szerezhette volna a meg a győztes gólt, ám a hazai játékos a jobb felső sarkot vétette el, míg a német középpályás lövése centikkel suhant el a bal alsó sarok mellett. Végül döntetlennel végződött a magas színvonalú, ám kevés helyzetet hozó rangadó – az egy ponttal inkább a Bayern lehet elégedett.